Opavě šlo v tomto zápase o uhájení čtvrtého místa. „Začali jsme koncentrovaně, tedy podstatně lépe než v domácím duelu s Litoměřicemi,“ řekl trenér Slezanů Petr Czudek. „Dařilo se nám i v útoku, o čemž svědčí čtyřiačtyřicet poločasových bodů,“ pokračoval trenér opavského béčka.

Ve druhém poločase Jihočeši zabrali a během třetí čtvrtiny dokonce výsledek otočili. „Více než do čtyřbodového vedení se ale nedostali. V této fázi utkání byl k vidění boj o každý bod. Nám se dařilo zónová obrana, která na domácí platila,“ podotkl Petr Czudek.

V dramatickém závěru vedli domácí o bod, Opava šla protiútoku, bohužel se dopustila útočného faulu. Jindřichohradečtí ale chybovali také, míč jim utekl do autu. Czudkův tým rychle rozehrál a Viktor Cvek trefil s klaksonem cenné vítězství.

Opavští po základní části končí na čtvrtém místě, v praxi to znamená, že v play off narazí na Ústí nad Labem. „Ústí otevřeně řeklo, že chce jít do Mattonky, a to je pro nás výzva. My chceme také dojít co nejdál, věřím, že diváky čeká zajímavá série,“ míní Czudek.

První zápas je na programu už tuto neděli v opavské hale. Začíná se v 15 hodin. Série se hraje na tři vítězné duely.

Jindřichův Hradec – BK Opava B 74:75 (22:26, 38:44, 53:52)
Body: Sismilich 16, Prachař 13, Čech 10, Tomanec 10, Šustek 5, Hron 2 – Cvek 20, Filip 12, J. Dihel 12, M. Ihring 9, Strnisko 8, Kupčík 8, Hutňan 6. Fauly: 28:30. TH: 33:22/19:13. Trojky: 4:4