„Klasicky první utkání sezony,“ začal se svým pozápasovým komentářem kouč opavského béčka Petr Czudek. „Mladý tým domácích začal odvážně v útoku i v obraně, hrál sebevědomě, a to se také odrazilo na vývoji skóre,“ pokračoval kouč BK Opava.

Kondoři se ve druhé čtvrtině dostali do trháku. „Celý první poločas jsme tahali za kratší konec provazu,“ přiznal Czudek.

Ve druhém dějství ale nastala změna v obrazu hry. „Začali jsme hrát odvážněji, přitvrdili jsme, a soupeře začali nutit ke ztrátám, které se nám dařilo trestat. Manko se nám dařilo stahovat,“ popisoval druhý poločas trenér Opavy. Po třech čtvrtinách byl rozdíl mezi soupeři už jen tříbodový.

Koncovka se dohrávala pod taktovkou Slezanů, kteří si vypracovali pětibodový náskok. Domácí jen korigovali na konečných 64:66. „S výsledkem jsem spokojen, utkání mi ukázalo pár věcí, na kterých musíme zapravovat,“ doplnil Petr Czudek.

„První zápas splnil mé předsevzetí v obrovské míře nasazení. S jakou energií jsme vstoupili do zápasu a celý vydrželi. To musím smeknout před klukama, protože jsme hráli v úzké rotaci v sedmi hráčích, když nemohl nastoupit Jakub Hojdar kvůli chybné registraci. Na naší straně bylo dost zbytečných ztrát a dostávali jsme se do dost těžkých pozic, což bylo nevyhraností v úvodu sezony,“ sdělil trenér Dušan Bohunický.

V pátek se Opava představí na domácí palubovce, kde od 18 hodin hostí nováčka soutěže z Mladé Boleslavi.

Kondoři Liberec – BK Opava B 64:66 (21:21 39:30 53:50)
Body: Pastyřík 17, Příhonský 13, V. Nemčok 13, Honzák 10, Šírek 8, Martínek 3 – Hutňan 23, Strnisko 19, Klečka 10, R. Dihel 5, Halík 4, M. Ihring 3, Wojnar 1, D. Ihring 1. Rozhodčí: Heinrich, Linhart. Chyby: 20:22. TH: 20/12:28/17. Trojky: 6:5