VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Basketbalové play-off začíná.

Play-off zvedá svou oponu, startují čtvrtfinálové série. Mezi osmičkou nechybí ani ryze česká Opava. Slezané zatím přepisují svou novodobou historii. Do závěrečné části sezony jdou z třetího místa, což je nejlepší pozice v době po zlaté éře.

10.4.2018
SDÍLEJ:

Vrchol sezony je tady. Czudkovo komando jde do boje. Opavské basketbalisty čeká první překážka na cestě za vysněnou medailí,a to celek Olomoucka. Tým kromě vlastních kvalit spoléhá i na pověstné žluté peklo.Foto: Region / František Géla

Olomoucko? Tým s velkou kvalitou nejen cizinců

Czudkovo komando si to rozdá o semifinále s Olomouckem. Při pohledu na tabulku by to měla být série na pohodu. Ale pozor, play-off je jiná soutěž. Hanáci umí zahrát. Letos už ve slezské metropoli jednou loupili.

Olomoucko je zbrusu nový tým. Vznikl přetransformováním z bývalého Prostějova. Vedení Hanáků nejdříve angažovalo zkušeného kouče Predraga Benáčka, bezesporu jednoho z největších odborníků na české basketbalové scéně.

Ten bývalý skvělý basketbalista Hanou dobře zná, už tam totiž trénoval. Ve svém profesním životopisu má ještě adresy jako Nymburk nebo Kolín.

Favorizovaná Opava se může pyšnit zkušeným kádrem, navíc sehraným. Trenér Petr Czudek má tým dlouho pospolu, hráči se znají jako své boty. Jenomže ani Olomoucko nemá celek žádných nazdárků.

Dispečerem hry je slovinský rozehrávač Jan Močnik. Ve své sbírce má dva mistrovské tituly své země, třikrát zvedl na hlavu slovinský pohár. České palubovky mu navíc svědčí. Proti Pardubicím se blýskl šestnácti asistencemi. Mimochodem tento kousek se povedl Petru Czudkovi v roce 2006.

Velmi nebezpečný dokáže být další zahraniční hráč, Charles Mitchell, pivot se zkušenostmi z nizozemské nejvyšší soutěže, kde oblékal dres týmu Den Bosch, trojici klíčových cizinců doplňuje další Američan – Jon Christopher Fuller.

Do skupiny cizinců patří ještě srbský pivot s nálepkou cestovatele, Darko Čohadarevič, který hrával například na Novém Zélandu, ve Francii, v Řecku nebo na Kypru, či jeho krajan Filip Šepa.

Zkušeností na rozdávání má Michal Křemen. Ostřílený šestatřicetiletý křídelník původem z Mariánských Lázní má ve sbírce šest mistrovských titulů s Nymburkem, další přidal na Kypru, a když k těmto jménům přidáme ještě Norwu se Sehnalem a talentované mladíky, jako je například Goga, pak se nám z toho rekrutuje poměrně silný tým, který dokázal skalpovat i některé favority.

Petr Czudek: Náš týmový duch nás dovede k postupu

Chtějí medaili a netají se tím, prostě opavští basketbalisté mají letos políčeno na „placku“. Nyní stojí před výběrem trenéra Petra Czudka první překážka – a tou je Olomoucko. Opavský kouč věří v sílu svého týmu, který má dobře připravený.

„Play-off je jiná soutěž, budou rozhodovat maličkosti, já věřím v naši týmovost a kvalitu,“ hlásí před čtvrtfinálovou sérii opavský stratég.

Trenér BK Opava Petr Czudek.Petře, Opava vstupuje do čtvrtfinálové série v roli favorita, jste připraveni ji přijmout?

Když jde třetí na šestého, tak favoritem je. Očekává se od nás postup. Prvním cílem bylo dostat se do play᠆-off, druhý je postoupit z jeho prvního kola, což není jednoduché, už jednou se nám to nepodařilo.

Třetí, nadstandardní cíl je ten, když si po soutěži odnesete něco hmatatelného, pak je to super.

V letošní sezoně jste odehráli s Olomouckem šest zápasů, z toho pět jste vyhráli. Tato bilance hovoří jasně pro vás…

Ano, ale základní část i nadstavba se mažou. Play off je zcela jiná soutěž. Hraje se úplně jiný basketbal. Uvidíme, jak to bude sedět jim, nám. V Opavě máme spoustu kluků, kteří mají s vyřazovacími boji zkušenosti.

Pár nových hráčů, kteří budou mít letos jinou úlohu. Pak nové, mladé, již play-off nikdy nehráli. V základní části a nadstavbě se nám podařilo pivotmanskou dvojici Jakub Blažek – Viktor Cvek nahradit velice úspěšně.

Uvidíme, jak se nám je podaří nahradit nyní. Oba play-off hráli velice dobře. Doufám, že navážeme na výsledky a výkony ze základní části a nadstavby i přes první kolo přejdeme.

Olomoucko má taky zkušený tým. Močnik, Mitchell, Norva nebo Křemen toho mají už taky hodně za sebou…

Je to zkušený tým, který má obrovskou útočnou kreativitu a talent. Dokázal dát Nymburku sto bodů. Dokázali vyhrát u nás a v Pardubicích. Když jim to sedne, nemají problém uhrát dobrý výsledek.

Máme k nim respekt. Pořád věříme ve svou sílu, ve svou týmovost.

Co byste řekl k osobě trenéra Predraga Benáčka, se kterým se dobře znáte? Dva roky vás vedl jako trenér v Prostějově. Může to sehrát nějakou roli?

Predrag je starý lišák, který určitě něco vyzkouší, i když bude říkat, že ne. Hrál jsem pod ním, vím, že je dobrý stratég. Umí navodit atmosféru, kterou bych přirovnal k tomu, že když jste lev a chcete někoho ulovit, tak jste apatický a vůbec nemáte zájem o kořist, a ona se vám nabízí sama.

Na to si musíme dát pozor, abychom se nedostali do pocitu uspokojení, že to máme 5:1 a máme postup v kapse. Věřím, že jsme dost zkušení na to, aby nás to nepřekvapilo.

Silnou zbraní Opavy jsou diváci, pověstné žluté peklo. Na druhé straně neobáváte se toho, že vám tlak fanoušků může uškodit?

Řada kluků žluté peklo zažila. Jednou jsme se už tak nachytali. Místo toho, abychom hráli, tak jsme s otevřenou pusou koukali na atmosféru. To doufám máme za sebou. Věřím, že kluci, kteří budou na palubovce, tak atmosféru promění v šestého hráče.

Plusy Opavy

- osoba reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřiny
- tým je prověřen vyřazovacími boji
- fanoušci – pověstné žluté peklo
- strategické tahy trenéra Petra Czudka

Predrag Benáček: Chceme se porvat o postup

Srbský basketbalový odborník Predrag Benáček je výraznou měrou podepsán pod zatím povedenou sezonou Olomoucka. Devětapadesátiletý trenér rozhodně neskládá zbraně ani před čtvrtfinálovou sérií s Opavou.

Když začátkem srpna Predrag Benáček skládal nový tým, který se transformoval z prostějovských Orlů, měl před sebou jasný cíl, dostat Hanáky do play-off. Nakonec z toho byla účast v A1.

Trenér BK Olomoucko Predrag Benáček. „Začátky byly těžké. Měli jsme problém hlavně s americkými hráči. V průběhu sezony si všechno sedlo. Účast v A1 jsme si užili, byli jsme konkurence schopni, a to mě těší,“ řekl úvodem zkušený trenér.

„Máme sílu,“ zvedá prst.

Nyní má celek z Prostějova před sebou čtvrtfinálovou sérii s Opavou, která je favoritem.

„Chceme se poprat o dobrý výsledek a Opavě její situaci co nejvíce znepříjemnit, chceme vyhrát co nejvíce zápasů v sérii. Máme za sebou už teď dobrou sezonu, pokud by se nám podařilo vyřadit Opavu, bylo by to super,“ pokračoval bývalý vynikající basketbalista.

Predrag Benáček má k Opavě velký respekt.

„Je to nejnepříjemnější tým v soutěži. Má kvalitní hráče, kteří hrají dlouho pospolu, každý z nich umí vystřelit trojku,“ přišel s prvním postřehem směrem k čtvrtfinálovému soupeři.

Oba týmy se dobře znají, krom ligy na sebe narazily i v poháru, těžko se mohou něčím překvapit. I když šéf opavské lavičky Petr Czudek tvrdil, že jeho trenérský protějšek nad basketbalem hodně přemýšlí a určitě ještě něco vymyslí.

„To je celý Čouda,“ usmál se devětapadesátiletý odborník. Hned ale zvážněl:

„Týmy v české soutěži se dobře znají, těžko se mohou něčím větším překvapit tak, že by to mohlo rozhodnout celou sérii. Tohle platí i v případě Opavy a Olomoucka. Něco malého můžete připravit, ale půjde jen o krátkodobý efekt.“

Trenéři obou týmů mají k sobě blízko. Predrag Benáček vedl Petra Czudka dva roky jako hráče v Prostějově.

„Byla to dobrá spolupráce. Vycházeli jsme dobře. Čouda je velmi inteligentní člověk. Byl skvělým hráčem, který měl cit. Teď si to přenesl do trenérského řemesla. Chytře sestavil opavský tým, má kluky, kteří hráli spolu i v dorostu, dobře je dokázal vyladit,“ chválí svého bývalého svěřence.

Následně přidává ještě jeden postřeh: „Když to vezmu hráčsky, tak mým novým Čoudou v týmu je nyní Močnik.“

Už teď je jasné, že Hanáky čeká ve Slezsku bouřlivé prostředí.

„Na to se těšíme. Máme zkušené hráče, kteří jsou na to zvyklí, hlavně pak ti z bývalé Jugoslávie. Naše mladé to zase namotivuje. Osobně do Opavy strašně rád jezdím a vždy se na zápas těším, a to i kvůli skvělým opavským divákům,“ uzavřel Predrag Benáček.

Plusy Olomoucka

- silné zbraně Olomoucka
- tým nemá co ztratit
- kvalitní cizinci
- osobnost trenéra Predraga Benáčka

Zajímavosti čtvrtfinálové série mezi Opavou a Olomouckem

Volejbaloví synové v akci

Co mají společného opavský pivot Miroslav Kvapil a olomoucký křídelník Adam Goga? Něco ano! Jejich tátové oblékali dres volejbalové Opavy, která působila v extralize.

Peter Goga byl nahrávačem a Miroslav Kvapil starší válel na bloku. Jak je ale vidět, oba synové se dali na basketbal a daří se jim.

Jan Močnik jako Petr Czudek

Dát šestnáct asistencí za jedno basketbalové utkání je velkým počinem. V letošní sezoně se podařilo slovinskému rozehrá᠆vači Janu Močnikovi, oblékajícímu dres Olomoucka.

Na stejnou metu dosáhl v roce 2006 současný kouč BK Opava Petr Czudek. Zajímavostí je fakt, že se mu to podařilo v barvách Prostějova, jehož nástupcem v KNBL je Olomoucko.

Hala v Prostějově není neznámá

Dá se říci, že prostějovskou halu opavští basketbalisté znají. V loňské sezoně si v ní sáhli na druhé místo ve Final four Českého poháru.

A aby toho nebylo málo, v minulosti dres Hanáků oblékali trenér Petr Czudek, křídelník Luděk Jurečka a rozehrávač Radovan Kouřil.

Czudek musel poslouchat Benáčka

Současní trenéři Olomoucka a Opavy se dobře znají. Dokonce mají za sebou dvouletou úspěšnou spolupráci. V tehdejším Prostějově byl Petr Czudek ústředním rozehrávačem a Predrag Benáček mu velel z trenérské lavičky.

Program série
Už čtvrtfinálové série basketbalové Kooperativy NBL se hrají na čtyři vítězné duely. Opava, jakožto třetí tým základní části, začíná dvakrát na domácí palubovce. I případné rozhodující sedmé utkání by se odehrálo ve slezské metropoli.

Program série:
11. dubna: BK Opava – Olomoucko (18.00)
12. dubna: BK Opava – Olomoucko (18.00)
15. dubna: Olomoucko – BK Opava (čas bude upřesněn)
16. dubna: Olomoucko – BK Opava (čas bude upřesněn)

Případné další zápasy:
19. dubna: BK Opava – Olomoucko (18.00)
22. dubna: Olomoucko – BK Opava (čas bude upřesněn)
26. dubna: BK Opava – Olomoucko (18.00)

Autor: Roman Brhel

10.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě Pracovník/ce ve výrobě LED panelů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zabezpečená rozrůstající se firma hledá do svého kolektivu člověka na pozici dělníka ve výrobě LED panelů. Základní náplň práce: pájení a osazování DPS, výroba kabeláží, kompletace výrobků. Požadavky:manuální zručnost, spolehlivost. Výhoda vzdělání technického směru, není však podmínkou. Veškeré věci se dají naučit a zaškolit. Práce vhodná i pro ženy. Možnost pracovního postupu i nástupu ihned.. Pracoviště: Atlas servis cz, s.r.o., Opavská, č.p. 492, 747 64 Velká Polom. Informace: Miroslav Šmajstrla, +420 604 852 237.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce REFERENT/-KA ODBORU SOCIÁLNÍCH VĚCÍ. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Mgr. Hana Klapetková, tel. 556 312 222., Písemnou přihlášku s přesně uvedeným názvem výběrového řízení a požadovanými doklady doručte osobně nebo poštou na podatelnu na adresu: Městský úřad Vítkov, odbor vnitřní správy, náměstí Jana Zajíce 7, 749 01 Vítkov do 3.8.2018 v zalepené obálce s označením "VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - neotvírat", s uvedením adresy podavatele. Přihlášky doručené po tomto datu nebudou do výběrového řízení zařazeny., Charakteristika práce: sociální pracovník a veřejný opatrovník. Poskytování pomoci a poradenství rodinám v hmotné nouzi a osobám bez přístřeší, provádění šetření v rodinách, řešení zadluženosti a prevence ztráty bydlení, spolupráce s orgány a institucemi, výkon veřejného opatrovnictví., Jiné požadavky: samostatnost, spolehlivost a vysoké pracovní nasazení, komunikativnost, zodpovědnost, výhodou - praxe v sociální oblasti, zvláštní odborná způsobilost podle vyhl. MV č. 512/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, orientační znalost zákonů č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, č. 89/2012 Sb., občanský zákoník., Povinné náležitosti písemné přihlášky uchazeče do výběrového řízení: jméno, příjmení a titul uchazeče, datum a místo narození uchazeče, státní příslušnost uchazeče, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče., K přihlášce uchazeč připojí: životopis, ve kterém se uvedou údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a o dovednostech týkajících se správních činností, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, včetně dokladu o vykonání státní závěrečné zkoušky, telefonní kontakt a e-mail., Místo výkonu práce: Město Vítkov - Městský úřad Vítkov., Bližší informace a specifikaci k nabízenému volnému pracovnímu místu naleznete na https://www.vitkov.info/mestsky-urad/volna-pracovni-mista/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-referent-odboru-socialnich-veci-na-dobu-neurcitou-818cs.html. Pracoviště: Město vítkov, náměstí Jana Zajíce, č.p. 7, 749 01 Vítkov 1. Informace: Hana Klapetková, +420 556 312 222.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 7 830 Kč

Asistenti učitelů ASISTENT /-KA PEDAGOGA. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7830 kč, mzda max. 11450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Mgr. Natálie Jaššová, tel. 604 691 731 (Po-Pá v době od 8 - 12 hod.), e-mail: natalie.jassova@skolabudisov.cz, SŠ vzdělání pedagogického směru nebo SŠ vzdělání s maturitou doplněné o kurz asistenta pedagoga, jednosměnný provoz, zkrácený úvazek 20 hodin týdně. , Výhodou je praxe v práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Jedná se o pedagogického zaměstnance.. Pracoviště: Základní škola budišov nad budišovkou, okres opava, příspěvková organizace, Halaškovo náměstí, č.p. 178, 747 87 Budišov nad Budišovkou. Informace: Natálie Jaššová, +420 604 691 731.

Administrativa - Řídící pracovníci v oblasti hospodaření s majetkem 30 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti hospodaření s majetkem státu a organizací hlavní inženýr -ka. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Janků Kateřina Ing., tel.: 733 678 252. Prvotní kontakt pouze na e-mail: katerina.janku@msa.cz., VŠ vzdělání v technickém nebo příbuzném oboru, předchozí praxe na podobné pozici min. 2 roky, anglický jazyk výhodou.. , Pracoviště Dolní Benešov, nástup dle dohody., Hlavní činnosti:, - hlavní inženýr pro oblasti správy a údržby budov, správy a údržby strojů a zařízení, energetiky , - odpovědnost za technická řešení v rámci svěřených oblastí a s nimi souvisejících investic, - vedení projektů ve výše uvedených oblastech , - příprava, kontrola a optimalizace rozpočtu ve svěřených oblastech, - řízení a motivace týmu zaměstnanců, - spolupráce s projektanty a dodavateli, koordinace prací. Pracoviště: Msa, a.s., Hlučínská, č.p. 641, 747 22 Dolní Benešov. Informace: Kateřina Janků, +420 733 678 252.


Kapitán Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek.

Kolínek: Svému týmu jsem věřil

Zápas 1. kola FORTUNA:LIGY mezi AC Sparta Praha a SFC Opava 21. července 2018 v Generali areně v Praze.
86

VIDEO: Ohlasy po prohraném zápase na Letné

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:29

Někdejší penaltový mág Poštulka: Na Hradec nedám dopustit

Má šest titulů se Spartou, zažil velké bitvy v evropských pohárech, připsal si sedm startů za reprezentační áčko a je členem Klubu ligových brankářů. Tomáš Poštulka nicméně řadí v bohaté fotbalové kariéře stejně vysoko i povedenou etapu v Hradci Králové.

dnes 05:28

Generální ředitel Fortuny David Vaněk: Máme zájem o férový fotbal

/ROZHOVOR/ Hraje fotbal, kouká na fotbal a pro zpestření si vsadí na fotbal. Aby ne: David Vaněk je generálním ředitelem Fortuny. Právě 43letý byznysmen stál za myšlenkou spojit jméno této společnosti s tuzemským sportem číslo 1.

Opava dřela, výhru ale slaví Sparta

Nováček FORTUNA:LIGY z Opavy sice se Spartou prohrál 2:0. Slezané ale rozhodně na Letné nezanechali špatný dojem. Srazila je až dalekonosná rána Kangy, druhou branku pak přidal za přispění teče Tetteh. Velký obdiv ale zaslouží opavští fanoušci, kterých do hlavního města přicestovalo něco okolo patnácti stovek.  

Jaroslav Svozil: Sparta? Záruka kvality

Fotbalovou ligu poprvé okusil v mateřské Sigmě Olomouc, střihl si osm zápasů, pak ale musel čtyřiadvacetiletý stoper Jaroslav Svozil z Hané pryč. Trenéři sázeli na jiné koně.  

Opava míří na Letnou! Veze si dvanáctého hráče, fanoušky

/VIDEO/ Po třinácti letech znovu v lize a hned na Spartě. Opavské fotbalisty čeká v sobotu velký zápas. Favorit je jasně daný, a tím jsou Sparťané. Slezský si veze sebou do hlavního města dvanáctého hráče – své fanoušky, těch by mělo být něco okolo čtrnácti stovek.  

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
2. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
3. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
4. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
5. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
6. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
7. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
11. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT