„Turnaj splnil naše očekávání, když nabídl čtyři velice kvalitní zápasy, za což patří také uznání organizátorům, že se jim podařilo v kategorii U14 turnaj velice kvalitně obsadit. Celkové vítězství je cenné, ale důležitější je, že si všichni kluci v průběhu turnaje zahráli a mohli se tak porovnat s kvalitními soupeři z Česka a zahraničí, kteří byli individuálně velice dobře připraveni,“ ohlížel se za turnajem trenér Viktor Cvek.

„Za zmínku stojí, že Komárno a Handlová brali loni ve své kategorii na Slovensku bronzové, respektive stříbrné medaile, a také maďarský celek patří k předním týmům ve své zemi. Největší devízou opavského týmu byla bezesporu týmová hra na obranné i útočné polovině hřiště a všichni kluci si zaslouží za předvedenou hru pochvalu,“ doplnila slova svého manžela trenérka Petra Cveková.

Výsledky:
BK Opava – Komárno 54:33
BK Opava – Handlová 63:47
BK Opava – Snakes 64:44
BK Opava – Zlín 115:9
BK Opava – Zsiros Academy 86:56.

Opavu reprezentovali: Michael Rabinský, Hynek Adamec, Lukáš Scholz, Jakub Rajčan, Jan Matýsek, Daniel Kudela, Kryštof Svoboda, Matěj Kramoliš, Kamil Hrbáč, Eda Myšák, Matyáš Pierník, Jan Křesťan, Jáchym Henzl, Jakub Černý, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Alex Čandas a Ondřej Slanina.