V prvním přípravném utkání v minulém týdnu zavítali svěřenci trenéra Klapetka na palubovku Ostravy, která nastoupila téměř v kompletním složení. „Byl to náš první zápas, do kterého jsme již zapojili také naše letní posily. Ze začátku se hráči na palubovce trochu oťukávali a to jak ze stran obou soupeřů, tak také mezi jednotlivými členy našeho mužstva,“ podotkl k prvnímu přípravnému utkání nově se rodícího opavského mužstva lodivod David Klapetek.

Opava do utkání sice nevstoupila špatně a dlouho držela se soupeřem krok. Ve druhém hracím období však hosté podlehli nátlaku, který na ně zkušenou hrou Ostrava vyvíjela a prohráli ji v poměru 31:18. Domácí nakonec dovedli utkání do vítězného konce. Stínem zápasu bylo zranění rozehrávače Dygrýna. Ten by se však měl do ligového startu dát dohromady a měl by být připraven naskočit do hry. O víkendu se opavské mužstvo vydalo na turnaj do slovenské Spišské Nové Vsi, kde je každoročně již tradičním účastníkem. „Letos se zde sešla opravdu výborná konkurence. Turnaje se účastnil domácí výběr Spišské Nové Vsi, dále semifinalista maďarské ligy, celek Nyiregyláza a posledním účastníkem turnaje bylo šesté mužstvo srbské ligy z Noveho Sadu,“ představil soupeře opavský kouč.

Opava do turnaje vstoupila porážkou s pořadatelským mužstvem, kterému podlehla 46:71. Na domácí nestačili Slezané ve druhé polovině utkání. Poté čekala Opavu maďarská Nyiregyláza, která měla v sestavě trojici Američanů a pod košem také bývalého maďarského reprezentanta Sitka. Klapetkovci drželi s velmi dobře hrajícím protivníkem, který téměř nestřídal, dlouho krok a nakonec prohráli v poměru 66:78. Poslední zkouškou byl duel se srbským Novym Sadem, ve kterém se parta kolem Petra Czudka opět nedočkala vítězství. Za předvedené výkony v průběhu turnaje se však nemusí stydět.

„Poprvé v opavském dresu nastoupil pivot Jozef La Rosa a svým výkonem jistě nezklamal,“ viděl i přes porážku pozitiva Klapetek. Tomu se pomalu vracejí do sestavy také rekonvalescenti. Naplno již trénují Cvek s Čarneckým. Ke konci týdne se do přípravy zapojí také Dygrýn. V sobotu 8. září se představí Opava také vlastním divákům. Ve víceúčelové hale hostí Spišskou Novou Ves a zápas začíná v 17 hodin.