Sobotního turnaje se zúčastnilo 14 párů, hned 8 z toho bylo domácích. „Turnaj měl dvě odlišné části. Po relativně slabších zápasech ve skupinách šla od čtvrtfinále kvalita strmě nahoru a vyhrát mohl kdokoli,“ řekl jeden z hlavních organizátor akce David Šťastný. Nakonec byla obě finále bitvami domácího Happy Sportu a pardubického BeachPointu. V malém finále si bronzové medaile vybojovali Východočeši Mikuláš Petrlík a Jan Kabeláč po vítězství 2:0 (11,8) nad domácími nadějemi, a to bratry Štěpánem a Richardem Kociánovými (teprve ročníky 2010 a 2011!). Souboj o zlato se stal kořistí borců z Happy sportu. Vojtěch Elbel s Vítem Gelnarem porazili 2:1 (18,-20,12) pardubické borce Lukáše Mergla a Filipa Honce.

Kadetky započaly svá klání sobotní kvalifikací, kdy osmnáct párů bojovalo o šest volných míst. S plným obsazením 16 týmů pak pokračoval turnaj až do nedělního podvečera, kdy skončila finálová utkání. V tom malém byly nakonec bojovnější a šťastnější hráčky brněnské Viktorky Barbora Dostalíková s Viktorií Dostálovou, které porazily brněnské Sokolky Anetu Glotzmannovou a Emu Rosi 2:0 (14,14). Velké finále mělo rovněž sokolskou účast a tentokrát už s vítěznou tečkou, když v napínavém a dlouhém utkání zvítězily 2:1 (-15,16,12) Zuzana Lajkebová a Lea Mífková nad Emily Moserovou a Rozálií Pazderovou z Olomouce.

V sobotu 18. května zahájí prvním turnajem mužů a žen HAPPY SPORT beach tour. Jedná se o pětidílnou série turnajů pro širokou veřejnost.