„I když chyběly čtyři reprezentační páry, kvalitě turnaje to nijak neubralo, zejména v nedělních finálových bojích se bylo na co se dívat. Do akce se zapojily i domácí dvojice,“ řekl úvodem jeden z hlavních organizátorů David Šťastný.

V sobotním nevlídném počasí bylo sehráno celkem 44 utkání. „To poslední bylo bez debat nejlepším celého podniku,“ podotkl ředitel turnaje. V něm se představily domácí mladé naděje Ema Šťastná s Beatou Böhmovou, které vyzvaly nejvýše nasazený tým, a to sesterskou dvojici Kateřina a Anna Pavelkovy. „Naše holky se vybičovaly k životnímu výkonu a trápily juniorské mistryně Evropy až do konce třetího setu, ve kterém si dokonce vypracovaly osm mečbolů. Ani jeden se jim ale proti skvěle útočícímu i bránícímu týmu sester Pavelkových nepodařilo využít. I když Šťastná s Böhmovou prohrály 20:22, vysloužily si obrovský potlesk a uznání všech přítomných diváků i hráčů,“ přiblížil dramatickou bitvu David Šťastný.

V Opavě proběhl další ročník CECA Cupu.
VIDEO: Opavský Ceca Cup pomáhal Ondrovi, vybralo se 195 tisíc korun

Sestry Pavelkovy pak po dvou dalších výhrách postoupily až do velkého finále proti brněnské dvojici Markéta Svozilová, Kylie Neuschaferová. „Diváci očekávali tuhý boj a vyvrcholení celého turnaje, ale Markéta s Kylie jim to nedopřály. Ale nedopřály je tady myšleno jen v tom dobrém, protože předvedly tak perfektní a bezchybný výkon ve všech herních činnostech, na který ani fyzicky skvěle disponované sestry Kateřina s Aničkou neměly šanci,“ zdůarznil David Šťastný. Finále netrvalo ani půl hodiny a po výsledku 21:10 a 21:9 se zaslouženými vítězkami celého turnaje staly Markéta Svozilová s Kylie Neuschaferovou.

V souboji o třetí místo nakonec po boji zvítězila ostravská dvojice Vanessa Hurníková a Karin Žolnerčíková nad Kristýnou Adamčíkovou a Šarlotou Svobodovou 2:1 na sety (12,-19,13).