Poražené finalistky startovaly v Opavě na divokou kartu. „Jsme maximálně spokojeni, šampionát vyšel na 110 procent," usmíval se hlavní organizátor David Šťastný. „Klaplo nám krásně i počasí," dodal.

Diváci viděli dobré zápasy. David Šťastný před šampionátem tajně doufal, že opavský pár skončí do osmého místa. Jeho sen se mu nesplnil. Štěpánka Šťastná s Romanou Elblovou skončily deváté. „Holkám nemohu nic vytknout. Podívejte se, proti komu hrály. Vždyť prohrály s oběma finalistkami, navíc jeden zápas v tie-breaku," pokračoval Šťastný.

Výsledky opavských děvčat: Šťastná, Elblová – Bonnerová, Hermannová 0:2, Šťastná, Elblová – Jarošová, Veselá 2:1, Šťastná, Elblová – Tobiášová, Nováková 1:2.

Semifinále: Skalníková, Missottenová – Tobiášová, Nováková 0:2, Bonnerová, Hermannová – Vorlová, Třešňáková 2:0. O třetí místo: Skalníková, Missottenová – Vorlová, Třešňáková 2:1. Finále: Tobiášová, Nováková – Bonnerová, Hermannová 0:2.

Štěpánka Šťastná: Deváté místo beru jako úspěch

Beachvolejbalový šampionát na Kolofíkově nábřeží v Opavě.

Opavský pár Romana Elblová – Štěpánka Šťastná bral na právě skončeném republikovém šampionátu v beachvolejbale žen v Opavě deváté místo. Osud se s členkami Happy sportu nemazlil. Jako šestnáctý nasazený pár totiž Slezanky narazily na obě fi nálové dvojice. „Celkové deváté místo beru jako velký úspěch," svěřila se bezprostředně po poslední prohrané bitvě Štěpánka Šťastná.

„S Romanou jsme toho letos moc nenahrály, i tak si myslím, že jsme neodehrály tady špatné zápasy," dodala mladá volejbalistka. Měla pravdu. Vždyť Opavanky pořádně potrápily zkušený pár Tobiášová – Nováková, mimochodem posledně jmenovaná má ve sbírce deset mistrovských titulů. Vzájemný souboj se rozhodoval až v tie-breaku. „Rozhodla větší sehranost soupeřek a také jejich zkušenost. Navíc v rozhodujících chvílích se na jejich stranu přiklonilo i štěstí," poznamenala Štěpánka Šťastná.

Bitva o postup do sobotních bojů se hrála ve výborné atmosféře, fanoušci opavský pár hnali vstříc úspěchu. „V Opavě se vždy fandí výborně. Díky skvělým fanouškům jsme zvládli i tie-break druhého zápasu," podotkla domácí hráčka.

Už se pomalu stává tradicí, že Štěpánka mívá problém se sháněním partnerky. „Je to pravda, partnerky střídám a není to ono," přiznává Šťastná. Nyní se ji ale začíná blýskat na lepší časy, v příští sezoně by mohla startovat spolu se svou mladší sestrou Vlaďkou. „Tahle varianta existuje a je docela reálná. Vlaďka se potřebuje vyhrát, pak by nám to mohlo klapat," říká na adresu své mladší sestry.

Vedle beachvolejbalu nejstarší ze tří sester Šťastných hraje i šestkový volejbal za P.E.M.A. „Příprava už začala, na sezonu se těším, věřím, že konečně zaútočíme na umístění v první šestce," zdůrazňuje Štěpánka Šťastná, která v minulosti oblékala i dres Brna. Nyní ale žádné zaječí úmysly nemá. „Budu hrát za Opavu, mám tady zázemí, navíc se s přítelem stěhujeme do nového bytu," uzavřela Štěpánka Šťastná.