Tři týdny před turnajem mistrovství republiky žen se na dvou soutěžních kurtech utkalo šestnáct dvojic beach volejbalistek do dvaceti let. Ve finálovém boji se střetly domácí Štěpánka Šťastná a Martina Bonnerová s Eliškou Gálovou a Adélou Machovou.

Opavská děvčata ve finále nakonec podlehla a mistryněmi republiky se staly favoritky z pražského Olympu.

Roman Brhel

Štěpánka Šťastná: Je to úspěch, ale i mírné zklamání

Společně se svou parťačkou Martinou Bonnerovou vybojovala opavská beachvolejbalistka Štěpánka Šťastná druhé místo na Mistrovství ČR v plážovém volejbalu juniorek do 20 let. To se konalo o víkendu na domácím písku v areálu beachvolejbalových kurtů na Kolofíkově nábřeží.

Nejlepší opavskou dvojici dokázala porazit jen děvčata z pražského Olympu, na která narazila už v základní části. „Je to určitě úspěch, na druhé straně ale také mírné zklamání, protože se mistrovství odehrávalo na domácí půdě. Jako by se opakovala situace z minula. Už jednou jsem tady, asi dva roky zpátky, na mistrovství do 18 let, skončila taky podobně ve finále. Docela mě to mrzí, ale stejně jsem spokojená,“ zhodnotila konečné umístění svého tandemu stříbrná Štěpánka Šťastná.

Ze základní skupiny postoupila dvojice Bonnerová – Šťastná celkem snadno s jedinou porážkou. Tu jim po těžkém boji uštědřila dvojice Eliška Gálová – Adéla Machová. Ani ve vyřazovacích bojích neměla dvojice opavského Happy Sportu příliš práce.

V semifinále se jim podařilo zdolat soupeřky Vaňkovou a Kotvovou, v samotném závěru mistrovství ale opět narazily na pražskou dvojici, která jim přisoudila stříbrné medaile. Svou roli hrálo i domácí prostředí. „Bylo to určitě svazující v tom, že nám všichni fandili a rovněž očekávali, že vyhrajeme. Cítím, že jsem je zklamala, svou podporou i v ostatních zápasech nám výrazně pomohli,“ reagovala na diváckou kulisu turnaje Šťastná.

Dvojice Bonnerová - Šťastná si navzájem dokonale sedla, k výslednému druhému místu jim stačily pouhé dva společné tréninky. „Každá máme vlastní spoluhráčku do kategorie žen, ale díky tomu, že žádná z nás neměla spoluhráčku do mistrovství juniorek, jsme se spojily, byla to pro nás první společná utkání,“ vysvětlila mladá volejbalistka okolnosti před šampionátem.

Právě nadcházející mistrovství republiky žen, které budou kurty u Kolofíkova nábřeží za necelé tři týdny hostit, je pro osmnáctiletou Štěpánku další soutěží, která ji v letošní soutěži čeká.

„Mistrovství ČR juniorek pro mě bylo určitě vrcholem sezony, ale budu ještě hrát na MČR v kategorii žen, tam však nemám takové cíle jako na mistrovství juniorek,“ vysvětlila Šťastná a dodala, že ve hře je i evropská soutěž: „První dvě dvojice by měly jet na mistrovství Evropy do 20 let, momentálně to ale ještě není stoprocentně jisté.“

František Géla