Sokol Pražský si do tohoto zápasu na své konto připsal pouze dvě výhry, nicméně ve Slezsku od prvních minut hýřil aktivitou. Když čtyři minuty před první sirénou hosté srovnali na 15:15, vypadalo to, že na domácí čeká pořádná fuška. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. V závěru úvodní desetiminutovky přece jen vedení na stranu favorita strhl Vlček.

Definitivní odpor Sokola byl zlomen ve 14. minutě. Czudkovci přitvrdili v obraně a šňůrou osmi bodů šli do trháku. Hosté opavský nástup nezachytili a rázem byl mezi oběma týmy desetibodový rozdíl.

Ve druhém poločase se snažili Pražené do zápasu vrátit, ale nedařilo se jim to. Opavští očividně basketbalem bavili sebe i diváky a v klidu dokráčeli k jasnému vítězství.

„Roli favorita jsme splnili,“ vydechl si trenér Opavy Petr Czudek. „Vyšehrad předvedl dobrou první čtvrtinu. My jsme v obraně spali, a u všeho byli pozdě,“ zlobil se trenér. „Ve druhé čtvrtině to bylo z naší strany lepší, a to i díky agresivní zóně a úspěšným protiútokům. Vytvořili jsme si desetibodový náskok a v podstatě rozhodli o našem vítězství,“ uzavřel trenér BK Opava.

BK Opava B – Sokol Vyšehrad 73:59 (23:20, 43:32, 61:47)
Body: Vlček 19, Filip 17, Hutňan 8, Kupčík 6, Ihring Dominik 5, Michal Ihring 5, Kvapil 4, Mičůnek 4, Gerych 3, Tkačík 2 - Dvořák 13, Kudláček 10, Adášek 9, Skořepa 7, Široký 7, Mařík 5, Hrubý 4, Rozkot 4. Rozhodčí: Čarnecký, Vyplel. Chyby: 18:21. TH: 21/15:15/8. Trojky: 4:5