V obou hlavních kategoriích si vedli nejlépe s převahou Monika Binarová a Jan Ticháček. Oba vedli od prvních drah a svůj náskok neustále zvyšovali. Tradice, že ve finálovém kole stoupá nervozita a pořadí se tudíž hodně mění, nezůstala tentokráte zachována. V turnaji startovala převážná většina vítězů předchozích devíti ročníků, ale dobře se vedlo jen málokterým.

Jen Ticháček, vítěz z roku 2004, dokázal úspěch zopakovat, když dosáhl výkonu ze dvou kol 67 bodů; pětinásobný vítěz Vladimír Klapetek si jen hlídal druhou pozici. Na dalších místech přece jen došlo k posunům oproti základní části: Jan Šachteli vylepšil výchozí pátou pozici o dvě místa, a skončil tedy třetí, Janu Hromadovi se podařilo také postoupit dopředu – na páté místo.

Roman Vícha byl spokojen se čtvrtou příčkou, která jej přiblížila k obhajobě celkového prvenství, naopak Jaroslav Jaroš i Dalibor Novotný neuhájili slibné pozice ze základní části. Historicky poprvé se málem ženy dostaly na stejnou účast jako muži – nakonec jedna závodnice k tomu chyběla, ale i tak byla účast žen velmi kvalitní. Na startu byly vítězky dokonce všech dosavadních ročníků, včetně 6x první Jany Sýkorové. V letošním ročníku se jim ovšem nedařilo.

Sýkorová ani loňská vítězka Jindřiška Kadlecová nepostoupily do finále, a tak pouze Michaela Pavelková se nakonec mohla radovat z druhého místa. První příčku si vybojovala po dlouhé rekonvalescenci Monika Binarová, třetí skončila velmi těsně Naďa Davidková před Romanou Grómanovou, Romanou Adámkovou a Simonou Binarovou – tyto hráčky dělily jen tři body.

Miniatur-golf si mohly vyzkoušet také naděje – děti účastníků: do 9 let byl nejlepší Libor Jaroš, ve starší kategorii 10 až 12 vyhrál Roman Vícha. Po dlouhé době nezvítězil ani jeden z dvojice týmů ROPA4EVER – D.D.T.; z prvenství se tentokrát mohli radovat příslušníci MASH 4077. Na celkovém pořadí mezi kolektivy se však nic nezměnilo, ROPA4EVER drží dostatečný náskok, stejně jako již jistá vítězka SPORTTOURU 2007 Jindřiška Kadlecová.

Mezi muži se ještě bude rozhodovat – Jan Ticháček se přiblížil k Víchovi na rozdíl jen jedenácti bodů. Před účastníky jsou nyní v následujících víkendech poslední tři soutěže – 28. 9. plavání na 100 m (opavský bazén, 8:30), o 8 dní později bike-cross ve Slavkovském lesíku a nakonec v dalším týdnu střelecký kros.