„Nejkrásnější dárek dostala naše hale v podobě mistrovského titulu,“ pousmál se manažer a správce sociálních sítí BK Opava Dominik Janoš. „Nyní chceme společně s fanoušky a nejen příznivci basketbalu toto výročí oslavit. Připraven máme bohatý program. Jeho hlavní náplní bude samozřejmě basketbal,“ podotkl jeden z hlavních organizátorů sobotní akce.

Slavit se bude jak uvnitř, tak venku. „Začínáme v 10 hodin. Uvnitř haly se mohou návštěvníci shlédnout zápasy našich mládežnických kategorii, a to od U 11 po U 14. Připravujeme také bohatou fotogalerii z výstavby haly, ta bude nainstalována v ochozech. Navíc budou probíhat i komentované prohlídky haly, při kterých budou mít zájemci možnost podívat se do míst, kam se jen tak někdo nedostane,“ prozradil Dominik Janoš.

Program oslav bude pestrýProgram oslav bude pestrýZdroj: Tomáš Roman

Nuda nebude ani venku. Připraveny jsou soutěže o ceny a i prezentace basketbalových věcí, které si bude možno vyzkoušet. „Návštěvníci se mohou těšit i na bohaté občerstvení,“ podotkl Dominik Janoš. Otevřený bude samozřejmě klubový fanshop. Soutěžit se bude také ve střelbě na basketbalový koš, a to různé klubové relikvie.

Vrcholem oslav bude utkání mezi domácí Opavou a polským Slaskem Wroclaw. To začíná v 17 hodin. „Věřím, že ten, kdo v sobotu do haly zavítá, se nudit nebude,“ zakončil Dominik Janoš.