Předchozí
1 z 15
Další

JAKUB ŠIŘINA

Jakub ŠiřinaJakub ŠiřinaZdroj: BK Opava

Leader a kapitán týmu, disponuje neuvěřitelným fyzickým fondem a chutí vítězit. V jeho DNA je rychlá hra, kdy v situacích 1na1 v přechodové fázi je na svou levou ruku v podstatě nebranitelný. Z toho vyplývá i jeho tvorba hry v postupném útoku, kdy svým nájezdem do vnitřního prostoru vytváří dobré pozice pro své zakončení nebo svých spoluhráčů po jeho přihrávce. Není tak náhodou, že právě těmito situacemi dotáhl náš tým v klíčových momentech k vytoužené trofeji. Když vedle toho přidáte jeho zabijácký instinkt střelby za 3 body, konzistentní úspěšnost trestných hodů ve vypjatých situacích a agresivní obranu na hráče s míčem, máte tady MVP letošního finále KNBL.

JAKUB MOKRÁŇ

Jakub MokráňJakub MokráňZdroj: BK Opava

Nově příchozí slovenský reprezentační pivot, zapadl do Opavské mozaiky dokonale a stal se po boku Jakuba Šiřiny bodovým leaderem našeho týmu. Díky dobré silové a atletické výbavě je i přes své pouhé dva metry schopný zastávat pozice 4 i 5, kde těží zejména z rychlého protiútoku a také hry 1na1 v postupném útoku. Vedle dobré střelby z dálky jsou u něj typické dynamické nájezdy a seběhy ke koši, kde zakončuje zpravidla akrobaticky po výskoku.

JAKUB SLAVÍK

Jakub SlavíkJakub SlavíkZdroj: BK Opava

Letos ukázal velké zlepšení ve střelbě za 3 body, kdy si v průběhu sezóny udržel velmi dobrou procentuální úspěšnost. Téměř dvoumetrové křídlo je jinak známé svou aktivní hrou bez míče a odvážnými nájezdy v přechodové fázi i postupném útoku. Na obrané polovině pak těží zejména z dobrého tlaku na míč. Za své dobré výkony si letos po právu vysloužil pozvánku do reprezentace.

MARTIN GNIADEK

Martin GniadekMartin GniadekZdroj: BK Opava

 203cm měřící pivot, po svém návratu potvrdil, že je přirozeným leaderem kabiny. Jeho přítomnost dodává ostatním spoluhráčům na palubovce klid a odvahu, ale zároveň také drží všechny v pozoru. Jeho výkony se opírají především o zkušenost, chytrost a nesobeckost a to jak v útočných tak i obraných kombinacích. Mezi jeho hlavní zbraně pak patří střelba z dálky a pověstné ouško (střela přes hlavu) v 1na1 v dolním postavení.

RADOVAN KOUŘIL

Radovan KouřilRadovan KouřilZdroj: BK Opava

Je kreativní rozehrávač, který zpravidla kryje záda kolegovi Jakubovi Šiřinovi a jehož největší zbraní je řešení situace Pick and Roll, kde téměř vždy umí vytvořit výhodnou pozici pro zakončení pro sebe nebo clonícího pivota. Také nesmíme zapomenout, že je pověstný pro svůj ledový klid v situacích pod časovým tlakem, kdy jen za letošní sezónu má na svém kontě řadu střel v posledních vteřinách 24 vteřinového limitu a klíčových zásahů ve vyrovnaných utkáních.

FILIP ZBRÁNEK

Filip ZbránekFilip ZbránekZdroj: BK Opava

Je poctivý pracant na obou polovinách hřiště. Má rád fyzickou a tvrdou hru, ve které umí rozdat i přijmout. V průběhu sezóny se postupně posunul z pozice křídla zpět na svou oblíbenou pozici 4 (menšího pivota), kde těží ze své hry 1na1 čelem ke koši a také zády z dolního postavení v situacích missmatch. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout Filipovu hru bez míče a také střelbu za 3 body, kdy v play-off ukázal, že se nezalekne velkých okamžiků, když nejprve vystřelil v posledních vteřinách výhru ve čtvrtfinálovém utkání nad Brnem a následně i ve finálovém utkání proti Děčínu.

LUĎEK JUREČKA

Luděk JurečkaLuděk JurečkaZdroj: BK Opava

Je excelentní střelec z dlouhé vzdálenosti, post druhého nejlepšího trojkaře letošního ročníku KNBL to jen potvrzuje. Na hřiště chodí s jediným úkolem, najít si volnou střeleckou pozici a skórovat. Nad to ovšem přispívá i lišáckou obranou zejména bez míče ať už v osobní nebo zónové obraně, ale i v situacích 1na1 často oloupí o míč mladšího méně zkušeného soupeře.

JAN ŠVANDRLÍK

Jan ŠvandrlíkJan ŠvandrlíkZdroj: BK Opava

Je ceněným prototypem hráče, kterému se v zámoří říká „3 and D player,“ neboli trojkař a obránce. Právě svou houževnatou obranou je schopný odříznout nebo při nejmenším držet zkrátka klíčové skórující hráče soupeře. Druhou jeho charakteristikou je pak právě zmíněna bez charakterní střelba za 3 body, kdy především v letošním play-off dokázal nasázet řadu důležitých zásahů při téměř excelentním procentu úspěšnosti střelby.

MIROSLAV KVAPIL

Miroslav KvapilMiroslav KvapilZdroj: BK Opava

202cm měřící pivot hrající na pozici 5, kterého bohužel v play-off vyřadilo nepříjemné zranění v obličeji po střetu s protihráčem. Je pověstný především svou skvělou střelbou za 3 body, která je u pivotů na této pozici velmi vážená a patří tak mezi jeho klíčové zbraně. Vedle toho si velmi rozumí s Radovanem Kouřilem při řešení útočné situace Pick and Roll, kde spolu zpravidla úspěšně kombinují v situacích 2na2. Míra je také typický svou útočnou efektivitou, kdy zpravidla přichází na hřiště v průběhu zápasu z lavičky a za krátký časový úsek umí nasbírat hned několik úspěšných zakončení.

RADEK FARSKÝ

Radek FarskýRadek FarskýZdroj: BK Opava

Letošní nová posila již několikrát ukázala, že má opravdu slibný potenciál. Hráč standardně hrající na pozici 2, který je však pro svou solidní dovednost driblinku a přihrávky schopný alternovat i na pozici rozehrávače, disponuje širokou variabilitou zakončení, kdy mezi jeho stěžejní patří střelba za 3 body a dynamický nájezd do koše. Díky své atletičností umí být velmi platný i na obrané polovině, kde umí vyvíjet velký tlak jak na hráče s míčem i bez míče.

DYLAN CARL

Dylan CarlDylan CarlZdroj: BK Opava

Americký pivot na pozici 5, doplnil náš tým až v lednu v průběhu letošní sezóny a vyztužil tak naši oslabenou podkošovou sestavu po zranění Dontaye Bassetta. Se svými propozicemi 210cm, dlouhými pažemi a hbitým výskokem je jeho hlavní doménou hra pod košem na obou polovinách hřiště s primárním zaměřením na doskok míče. V útoku je jeho hra založená na pohybu bez míče a pohotovém seběhnutí ke koši po cloně na míč, kde je připraven na přihrávku od spoluhráče či útočný doskok. Významnou roli v obraně prokázal v zónové obraně 1-3-1 v play-off, kde byl díky svým dispozicím na pozici prostředního obránce základním stavebním kamenem.

JAN MIČKA

Jan MičkaJan MičkaZdroj: BK Opava

Mladý pivot, který si v letošní sezóně KNBL plnil spíše epizodní role a jeho hlavní vytížení bylo v druhé nejvyšší mužské soutěži. I přesto však několikrát ukázal něco ze svých dovedností, a to i v samotném play-off. Mezi jeho hlavní přednosti patří tvrdost na obou polovinách hřiště, kdy je schopný se postavit vyšším soupeřům a odvést tzv. černou práci v útoku i obraně.

ROSTISLAV DRAGOUN

Rostislav DragounRostislav DragounZdroj: BK Opava

Příběh Rostislava Dragouna je v letošní sezóně opravdu hořký, poté co se v listopadu v průběhu sezóny úspěšně vrátil po zranění, se následně za měsíc v utkání proti Slavii nešťastně zranil znovu. I tak za tu krátkou chvíli potvrdil své kvality, kdy je pověstný svým fyzickým fondem, který uplatňuje jako urputný obránce a také při svém nájezdu do koše.

KRYŠTOF KAVAN nadějný mladý odchovanec na své větší minuty stále čeká a zatím tak sbírá zkušenosti na trénincích a svou přítomností při velkých zápasech. Jeho herní vytížení letos bylo v druhé nejvyšší mužské soutěži. Téměř dvoumetrový rozehrávač disponuje opravdu slibným potenciálem jak v útoku tak v obraně, nicméně jeho hlavním aktuálním úkolem je prevence zranění.

Kryštof KavanKryštof KavanZdroj: BK Opava