„Do zápasu jsme nastoupili bez svých opor z minulé sezony, a to Kevina Týmla a Matěje Snopka, který nám už NH Ostrava nepůjčuje. Jejich absence byla pro nás citelnou ztrátou,“ přiznal rozehrávač Nového Jičína Lukáš Bukovjan. „I bez těchto hráčů jsme chtěli v Opavě uspět,“ dodal jedním dechem.

Samotné utkání ale patřilo Opavě. „S opavským béčkem jsme se dvakrát utkali v přípravě, takže jsme věděli, že se chtít prezentovat rychlou a agresivní hrou,“ podotkl novojičínský rozehrávač. „Chtěli jsme opavské brejky zastavit, jenomže to se nám absolutně nedařilo. V obraně jsme hořeli jako papír. Když se k tomu přidala ještě naše tristní úspěšnost střelby, prohrávali jsme rázem o šestadvacet bodů,“ kroutil hlavou Lukáš Bukovjan. „Po přestávce se náš herní projev zlepšil, bohužel na obrat v zápase to nestačilo. Jsme rádi, že se nám alespoň kosmeticky podařilo výsledek upravit,“ přiznala novojičínská opora a dodala: „Opavě gratuluji k zaslouženému vítězství.“

Kopřivnice – Hranice 33:20 (6. kolo extraligy, 30. 9. 2023)
OBRAZEM: Kopřivnice přejela v derby Hranice. Druhá půle? Skvělá, liboval si kouč

Zápas v Opavě vnímal Lukáš Bukovjan jako specifický. „Utkání proti Opavě jsou pro mě vždycky speciální, rád se zde vracím, přeci jen jsem tu strávil čtyři sezony. Když tady hraji, vždycky společně s přítelkyní vyjíždíme z Příbora několik hodin před zápasem, abychom se mohli sejít s Matoušem Kurečkou a jeho partnerkou, se kterými jezdíme i na dovolené,“ přiblížil Lukáš Bukovjan a doplnil: „Jinak mistrovské tažení áčka minulou sezonu jsem sledoval, klukům i Čoudovi jsem gratuloval. Letos určitě plánuju dorazit i na nějaký zápas Ligy mistrů, doufám, že se jim bude dařit,“ zakončil povídání.

BK Opava B – Nový Jičín 83:70 (27:12, 49:23, 61:42)
Body: Štěpánek 20, Kavan 15, Lazecký 10, Š. Kurečka 9, Kadaňka 8, Pavelek 6, E. Myšák 6, Sosna 4, Henzl 3, Motyčka 2 – Bujnoch 20, Havlík 11, Svoboda 11, Bukovjan 10, Jakubu 5, Kelar 2, Čank 2, Tomek 2. Rozhodčí: Petrák, Zavřel. TH: 12/14:19/25. Trojky: 5:5. Doskoky: 45:43. Fauly: 19:14. Diváci: 216.