Zvýšenou bojovností a kvalitní obranou se postavili na nohy, trenéru Czudkovy vyšel tah se zařazením mladého Lyčky. Bohužel tohle vítězství má i jednu stinnou stránku, zápas nedohrál pro zranění kolena kapitán Ladislav Sokolovský. Do utkání nenastoupil ani pivot Martin Gniadek, který laboruje se zlomeným nosem a dlouhodobý marod Radim Kramný.

Od prvních minut se bylo v Opavě na co dívat. Domácí první útok Pražanů ubránili a díky jedné proměněné šestce Cveka šli do vedení. Vysokoškoláci s odpovědí dlouho neotáleli. Marešovi sice pokus z dálky nevyšel, ale pod košem se nejlépe zorientoval Krusic a skóroval. USK vedl 1:4, za Opavské vyrovnával trojkou Sokolovský.

Hosté znovu získali vedení zpět, jenomže Dokoupil trojkou výsledek otočil, pak si došel pro koš s faulem a favorit vedli 13:9. Bohužel čtyři minuty před první sirénou zůstal pod opavským košem ležet kapitán Ladislav Sokolovský a už se nezvedl. Prokletí se zraněními v táboře Slezanů napsalo další díl. V 8. minutě vykouzlil další trojku Dokoupil a domácí vedli o šest bodů. Opavský křídelník byl při chuti, když se mu podařilo proměnit další nájezd.

Druhou čtvrtinu načal dvěma proměněnými šestkami Klečka, pražský tým ale brzy odpověděl dvěma ranami z perimetru, když se mezi střelce zapsali Mareš s Nikoličem. A to nebylo vše, další dalekonosný pokus z ruky Mareše poslal Sovy do vedení – 27:29.

Opavě se přestalo dařit ve střelbě a také měla problémy s tvrdou hrou soupeře. Střelecké trápení prolomil až Blažek, který dvěma trojkami v krátkém časovém sledu snížil na 36:37. Pivot s krnovskými kořeny pak jednou proměnou šestkou vyrovnal. Nálada v hale se ještě více vylepšila necelé dvě minuty před poločasem. To po akci Šiřiny skóroval z perimetru Kvapil. Avšak závěr první půle patřil Feštrovi, který pěti body vrátil Sovám vedení zpět.

Vstup do třetí čtvrtiny měli lepší hosté a jejich vedení se za krátký čas vyšplhalo na sedm bodů. Opava bojovala, ale nedařilo se ji. Necelé čtyři minuty před třetím klaksonem se zpod koše prosadil Krusic a dával na 54:65. V posledních vteřinách třetího hracího období dal Klečka trojku, pak se blýskl Šiřina, s míčem si hrál a s klaksonem vystřelil, výsledek - úspěšný tříbodový pokus.

Opavští vycítili šanci, navíc po přesném Lyčkově zakončení to bylo pouze o bod. Právě tento mladý hráč vlil do opavské hry novou energii. Domácím začala narůstat křídla. Po důrazném průniku pod koš otáčel výsledek Cvek, navíc si došel pro faul a šestku proměnil.

V té době už měli po zápase Krusic s Gruntem, kteří nasbírali pět faulů. Ve 35. minutě vykouzlil trojku Nikolič a náskok Czudkova výběru se smrskl na dva body. Opava těžila z výborné obrany a také se dvou veledůležitých trojek Petra Dokoupila, které nasměrovaly Czudkovo komando ke druhému vítězství v sezoně.

BK Opava – USK Praha 89:84 (23:17, 44:47, 65:69)
Body: Blažek 24, Dokoupil 23, Šiřina 12, Sokolovský, Klečka oba 9, Cvek 6, Lyčka, Kvapil oba 3 – Peterka 18, Feštr, Krušič oba 17, Nikolič 16, Mareš 11, Křivánek 5. Rozhodčí: Paulík – Kurz, Kapl. Fauly: 20:25. TH: 27/32:17/18. Dvojky: 25/58:30/60. Trojky: 12:7. Doskoky: 20:38. Diváků: 1099. Nejlepší hráč: Jan Lyčka