„Basket mě stále baví, stále mě naplňuje, svým způsobem jsem na něm závislý,“ přiznává Jakub Blažek. Ač to vypadalo, že kariéru dohraje v rodném Krnově, tak je nakonec vše jinak. „Dostal jsem nabídku z Valašského Meziříčí, musím přiznat, že mě zaujala, domluvili jsme se,“ přiznává s úsměvem. Na Valašsku bude působit i v dalším ročníku. „Nechci ještě končit, zdraví drží, a to je důležité. Do Valmezu to mám hodinu autem,“ konstatuje bývalý ligista, který má na kontě téměř pět stovek startů v nejvyšší soutěži.

Střelecky mu stále pálí, dává v průměru pětadvacet bodů na zápas. „Druhá liga je pro mě ideální. Není až tak rychlá, hraje v ní hned několik kluků z vyšších soutěží, občas má člověk možnost prohodit i pár slov a zavzpomínat,“ směje se krnovský rodák.

Do Valašského Meziříčí jezdí vesměs jen zápasy, trénuje v Opavě, buď s béčkem, nebo s kluky z Basketu 2010. Nabízí se otázka, zda ho nelákali mezi sebe. „To víte, že ano. Jak 2010, tak David Klapetek z béčka, ozval se i Zlín. Jenomže první liga je o podstatně náročnějším programu. Hraje se každý víkend a je to i o vzdálenějších destinací. Třetí nejvyšší soutěž mi v tomto směru naprosto vyhovuje,“ vysvětluje otec čtyř dětí.

Opavu, klub svého srdce stále bedlivě sleduje. „Na zápasy Opavy moc nechodím, přece jen bojuji s časem, ale kluky sleduji. Jsem rád, že se jim letos tolik dařilo,“ uzavřel krátké povídání.