Na nejvýznamnější akci České unie kolečkových sportů se sjelo 200 závodníků z celé republiky. „Prvnímu soutěžnímu dnu přály povětrnostní podmínky. V neděli program narušil noční déšť a závody začaly s hodinovým zpožděním,“ řekl ředitel závodu Jan Krejčíř. „Poprvé v historii bylo kolečkové bruslení v přímém televizním vysílání. Čtyřhodinový přenos běžel na nové sportovní televizi SPORTY TV,“ podotkl šéf opavského šampionátu.

Po oba dny své první velké zkušenost sbírali členové opavského klubu LUIGINO. Mezi nimi se vyjímal elitní český závodník Tomáš Bohumský, který letos přestoupil do opavského klubu LUIGINO.cz. „Tomáš se stal Mistrem ČR na pětistovce a také celkovým vítězem v součtu všech pěti disciplín,“ usmíval se spokojený Jan Krejčíř.

Podobně jako Bohumský mezi muži, tak v ženské kategorii seniorek kralovala na všech tratích Kateřina Kainová (KSBM Praha), která vyhrála všech pět závodů a stala se pětinásobnou mistryní ČR. Opravdovou lahůdkou byl závěrečný závod můžu na 10.000 m eliminace, který měl evropské parametry. Jelo se na padesát kol a vyhrál jej díky manévru v poslední zatáčce český reprezentant v ledovém bruslení Zdeněk Sejpal.