První zápas jim do cesty postavil tradičního rivala z kraje, a sice béčko opavské p.e.m.y. Ve velice tvrdém utkání, ve kterém nebyla nouze o ostré souboje, se Opavě podařilo odskočit až na 4:1.

Vlašák potom snížil na rozdíl jediné branky, ale bohuslavičtí florbalisté byli oslabeni, když pořadatelé v třetí třetině upozornili rozhodčí na špatné očíslování jednoho z hráčů Vlašáku. Sudí následně zařídil p.e.m.ě. přesilovku 5 na 3. Bohuslavice však paradoxně vyrovnaly na konečných 4:4. V závěru dokonce mohly přelít tři body na svou stranu, ale po jejich pokusech se třásla jen branková konstrukce.

Do druhého utkání s Fermenté Bohumín nemohli naskočit Daniel Birtek a jeho syn Ondřej, kteří museli odjet na turnaj juniorky do Bílovce. Utkání se jevilo jako vyrovnané, avšak Bohuslavičtí doplatili na neproměňování gólových příležitostí a nakonec prohráli 4:6. „Je škoda, že jsme ztratili další body a náš cíl skončit do třetího místa se tak trochu vzdálil. Do konce soutěže zbývá šest utkání a určitě se chystáme o medailová místa ještě porvat,“ prozradil hrající trenér Vlašáku Daniel Birtek.

p.e.m.a B – Bohuslavice 4:4 Branky Bohuslavic: R. Sekazcek 2, Theuer, Birtek Bohuslavice – Bohumín 4:6 Branky: R. Sekaczek, Kocur, J. Hanzlík Bohuslavice: Riedel (L. Benna) - V. Kocur, D. Birtek, Theuer, J. Hanzlík, Vehovský - J. Kocur, L. Sekaczek, R. Sekaczek, J. Hanzlík, O. Birtek.