Sestava opavského výběru byla značně oslabena. Chybělo hned několik zkušených borců. Kvůli nemoci do zápasů nezasáhli Vachutka, Grundza, Konečný, Paniková, Godula a Černohorský. Příležitost proto dostali nováčci, přičemž se jednalo o úplně první zápasy jejich kariér.

„Jako první nastoupil Tomáš Glovčík. Ten po posledních dvou nepovedených zápasech šel velice zkušeně a technicky na svého soupeře. I přes jeho krásný výkon ale nepochopitelně prohrál těsně na body. Výrok rozhodčího zaskočil mnohé přítomné,“ komentovali trenéři Thai Box Rivals Opava Petr Glovčík s Vladimírem Zamazalem.

Premiéru prožil i další nováček Jindřich Byrtus, jenž svého protivníka jasně porazil. Do ringu šel rovněž Petr Vála. Vzhledem k tomu, že nebyl k dispozici adekvátní soupeř, utkal se s boxerem o váhu těžším.

„Ukázalo se to však jako špatné rozhodnutí a z důvodu obav o bezpečí jsme zápas ukončili předčasně. Čtvrtý nastoupil další nováček Dominik Baletka, který šel proti mírně těžšímu a hlavně zkušenějšímu borci. Dominik svou premiéru zvládl výborně a i přes těsnou prohru na body v poměru 1:2 jsme s jeho výkonem moc spokojeni.

Pro Žanet Jedličkovou jsme na soutěži neměli soupeřku a neboxovala,“ popsali na závěr trenéři Rivalů, kteří věří, že do příštího kola zranění závodníci doléčí své zdravotní problémy.