Adrenalin s diváky hýbal hned v několika dramatických zápasech. Jedním z nich se bezesporu stal boxerský duel opavského Jiřího Sýkory s Danielem Spargelem z Krnova. Škoda jen, že zápas dospěl k trochu kontroverzní dohře. Spargel měl totiž soupeři přišlápnout špičku a udeřit ho.

Jiří Sýkora šel poté do kolen a vyinkasoval ještě jeden tvrdý direkt na levé oko. Pak se sesul k zemi. „Byl to úder na samé hranici slušného sportovního chování. Zasahovat musela i jeho manželka Lucie Sýkorová, která je lékařka," vracela se k inkriminovanému okamžiku jedna z pořadatelek sobotní akce Pavla Stankeová, jež působí i jako trenérka v oddílu Thaibox Opava.

Jiří Sýkora si z utkání odnesl dva šrámy na levé tváři. Líto ho bylo i hlavnímu pořadateli OC Breda Cupu thaiboxu a boxu Jozef Pröschlovi, který ho trénuje. „Jirka box skutečně prožívá. Dělá to srdcem. Pětkrát týdně trénuje a tomuto sportu dává skutečně všechno. Na trénink si neváhá odskočit ani ze zaměstnání. Mrzí mě, že to takhle dopadlo," konstatoval Jozef Pröschl.

Jozef Pröschl byl nervóznější než jeho svěřenci

Opavským borcům se dařilo také v thaiboxu. Aleš Groda zdolal Robina Sokolíčka z Bílovce a Michal Dluhoš zase krnovského Jakuba Smahela. „Byla to odveta za zápas v Krnově. Myslím si, že šlo o velice pohledné utkání," poznamenala Pavla Stankeová.

Ta mohla být pyšná i na svého svěřence z Krnova Grigoriose Akritidise, jenž bojoval s uherskohradišťským Lukášem Mrázkem. Svému soupeři zasadil knokaut v průběhu prvního kola. „Gríšovi se zápas povedl. Plnil všechny taktické pokyny," pochvalovala si bývalá nejlepší thaiboxerka světa.

Pro diváky atraktivní bylo i klání opavského Martina Tomeška s Petrem Horákem z Krnova, jehož také trénují trenéři z Opavy. „Martin sice prohrál, ale šel do toho opravdu srdcem," mínil Jozef Pröschl. Ten se do hodnocení zápasů svých svěřenců pustil až se značným časovým odstupem. Musel totiž trochu vydechnout. „Vždycky to tak je. Trenér bývá nervóznější než samotní kluci. Strašně to s nimi prožívám. Na zápasy jsem potom ještě koukal na videu," uvedl.

Za rok znovu?

S úrovní celého turnaje museli být spokojeni pořadatelé i diváci. Podle peoplemetru Obchodního centra Breda během sobotního odpoledne navštívilo Bredu sedm tisíc lidí, z nichž značná část přihlížela samotným zápasům. „Atmosféra byla dobrá. A to hlavně díky tomu, že lidé mohli stát kousek od ringu," pokračoval Jozef Pröschl.

OC Breda vyšlo pořadatelům maximálně vstříc. Teď záleží jenom na něm, zda se tu stejná akce uskuteční i za rok. „Proběhne vyhodnocení. Pokud bude kladné, pak bychom za rok mohli udělat druhý ročník. Bylo nám zde vytvořeno maximální zázemí. Centru patří velký dík," vypichoval trenér Thaiboxu Opava a ještě přidal několik vět na závěr: „Poděkovat musím také Ladislavu Zamazalovi a lékařce Lucii Sýkorové, která měla na starosti zdravotnický dohled."

Petr Dušek

Zdroj: Youtube