Tentokrát to byli hosté ze Slezska, kteří přicestovali do hlavního města sousedního Slovenska v okleštěné sestavě. Z různých důvodů chyběla hned šestice hráčů. K zápasům neodcestovala dvojice rozehrávačů Czudek, Čarnecký, jež se potýká se zdravotními problémy.

„Kapitán Czudek má mírně pochroumané lýtko, a proto dostal volno. Čarnecký má problémy s kolenem po surovém faulu ze zápasu s Levicemi. Chtěl již sice zkusit trénovat, ale my nechceme riskovat, a proto podstoupí ještě jedno vyšetření u specialisty,“ řekl trenér Opavy David Klapetek.

Do Bratislavy neodjel ani pivot Petr Kuffa a doma zůstali také mladíci Cvek, Binar a Strnisko. Domácí chtěli Opavě oplatit porážky, které utrpěli na její palubovce, a proto vstoupili do úvodního duelu v poměrně ostrém tempu.

První hrací období bylo vyrovnané a Bratislava jej vyhrála těsným rozdílem v poměru 25:19. Také ve druhém dějství byla hra vyrovnaná a oba týmy se přetahovaly o vedení. Do šaten nakonec hosté odcházeli s desetibodovou ztrátou, když jim Inter odskočil úspěšnou bodovou šňůrou ze závěru této části hry.

Také po změně stran si domácí udržovali svůj náskok. Před posledním hracím obdobím vedla Bratislava 74:60. V posledním dějství ale hosté zabrali a začali náskok Interu mohutně dotahovat. To se ale Opavě již nepodařilo a nakonec odešla poražena, když konečný výsledek zněl 89:86 ve prospěch domácích.

„Utkání odkrylo menší mezery v naší souhře. Zkoušeli jsme variantu se dvěma novými pivoty, tedy Hrubým a Šoškou. Mysleli jsme, že nám jejich současné působení na hřišti pomůže, ale zatím nám to spíše ubližovalo,“ podotkl Klapetek. Nejlepšími střelci hostí byli patnáctibodoví Šoška se Šiřinou.

Hned následující den se obě mužstva utkala podruhé. Tentokráte měl duel jednoznačnější průběh. Již první čtvrtinu Bratislava vyhrála poměrně jednoznačně 27:13. Domácí byli rychlejším a agresivnějším družstvem, a především pak lépe bránili.

Po polovině odehraného času to bylo 55:30 a již tehdy bylo jasné, že Opava si z Bratislavy odveze dvě porážky. Po změně stran pokračovali domácí ve velmi dobrém výkonu, z čehož nakonec pramenil výsledek 101:73 ve prospěch Interu.

Na straně Slezanů to v tomto zápase nejlépe střílelo Hrubému a Štecovi, kteří si na své konto připsali po osmnácti bodech. „Ve druhém zápase se na naší hře projevila únava. Domácí nám hned v úvodu utkání bodově odskočili a svůj náskok pak již s přehledem udželi,“ zakončil opavský kouč.

Inter Bratislava - BK Opava 89:86 (25:19, 53:43, 74:60)
Body Opavy: Šoška a Šiřina 15, Hrubý 14, Dygrýn 11, Pumprla 10, Hutňan 9, Štec 7, Remeš 3, Kratochvíl 2
Inter Bratislava - BK Opava 101:73 (27:13, 55:30, 76:48)
Body Opavy: Hrubý a Štec 18, Dygrýn 14, Šoška 11, Hutňan a Remeš 4, Šiřina 2, Pumprla 2, Kratochvíl 2

(sel)