„Udělali jsme maximum pro to, aby závody byly regulérní. S čistým svědomím mohu říci, že se nám to podařilo,“ vydechl si za organizátory Jan Krejčíř.

Nakonec do Opavy dorazilo i v podzimním deštivém počasí přes 250 bruslařů z Čech, Rakouska a Slovenska a změřili své síly na technicky náročné a deštěm zkrápěné trati.

Nejdříve odstartovaly děti, mezi kterými se ve svých věkových kategoriích dařilo také členům z pořádajícího opavského oddílu LUIGINO. Své kategorie vyhráli: Sam Bayer, Mia Štichauerová, Ema Tomanová, Jan Krejčíř, Patrik Bůžek.

Akademické MČR v inline ½ maratonu. Závody na kolečkových bruslích pro širokou veřejnost.„Za úspěchy našich dětí jsem moc rád, protože se jim snažíme předat maximum, a i když během léta trénujeme v parku za běžného provozu, tak děti ukázaly velkou touhu se předvést na opavské trati. Pozvaly mnoho svých kamarádů a známých a jsem rád, že mnohým z nich to vyšlo,“ glosuje jeden z trenérů opavského oddílu Jan Jelínek st.

Po dětských kategoriích vyrazili starší závodníci na 10km trať, která obnášela 7 okruhů, z nichž každý měřil 1450 m. Opavští bruslaři se neztratili (2. místo Hana Krejčířová, 3. Dalia Žur). „Závod byl velmi náročný, mokrý povrch a technické zatáčky celé startovní pole rozdělily na několik menších skupin“, doplnila opavská závodnice Andrea Matušková, mistryně ČR z minulých let.

Do hlavního závodu bylo přihlášeno přes sedmdesát závodníků včetně části české špičky a reprezentace, která se minulý týden vrátila z úspěšného evropského šampionátu.

Kvůli regulérnosti průběhu závodu ženy startovaly s minutových odstupem za mužskou kategorií. Závod mužů nakonec ovládl Ondřej Suchý (Tempish Heart Beat Inline), v kategorii žen Lucie Korvasová (Inline Veselí) a oba získali Pohár primátora města Opavy, který nad tímto závodem převzal záštitu a ceny osobně předal.

Celkovým vítězem Moravské inline tour se stal Jonáš Cícha před domácím Janem Jelínkem ml. A mezi ženami celou tour ovládla Lucie Maluchová (Luigino.cz).

Akademické MČR v inline ½ maratonu. Závody na kolečkových bruslích pro širokou veřejnost.