Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bruslaři riskují - přilba pro ně není samozřejmostí

Opava – S velkým očekáváním sledovali o víkendu rozmary počasí hlavně opavští in-line bruslaři. Předpovědi počasí nebyly druhé noční vyjížďce Opavou Blades Night Oplajn příliš nakloněny. Nakonec se přece jen druhá jízda uskutečnila. Bohužel se ale neobešla bez komplikací.

19.5.2010 1
SDÍLEJ:

Přesto, že pořadatelé mají na všech svých materiálech k Blades Night Oplajn upozornění na důležitost ochranných pomůcek při vyjížďkách, tato snaha často padá na planou půdu. Důkazem je třeba tento snímek z druhé letošní jízdy.Foto: USK Opava / Aleš Holásek

Při projíždění kolem vlakového nádraží Opava-východ se zranila jedna z účastnic. Bezprostředně po dojetí celého pelotonu jsme položili několik otázek hlavnímu pořadateli akce Jaroslavu Kaniovi z Univerzitního sportovního klubu při Slezské univerzitě.

Šestý ročník nočních vyjížděk má za sebou první dvě pokračování. Jak je hodnotíte?

Myslím, že se nám letos bude dařit tak, jako v uplynulých ročnících. Sice nám prozatím nepřeje počasí, ale hlavní je, že v době vyjížďky nepršelo. Na první vyjížďku přišlo devět set bruslařů a na druhou čtyři sta šedesát, což nás velice těší. Co nás ale netěší je, že účastníci nočních jízd velice podceňují rizika možných úrazů.

Mluvíme o ochranných pomůckách bruslařů?

Ano. Jen nepatrný zlomek účastníků je vybaven přilbou a chrániči, především zápěstí. Již na druhé vyjížďce upadla jedna dívenka tak, že si zranila temeno hlavy a musela být odvezena sanitkou na ošetření. Kdyby měla přilbu, a to správně nasazenou, tak by ke zranění nemuselo dojít.

Co myslíte tím – správně nasazenou?

Cíleně mluvím o správnosti. Není výjimkou, že bruslaři mají přilbu nasazenou volně nebo ji jen vezou v ruce. Sice je v průběhu akce upozorňujeme, ale nemáme nástroj, jak jim to přikázat.

Zaznamenal jste ještě nějaké jiné prohřešky?

Velice mě překvapuje, že se nočního bruslení účastní i děti bez doprovodu rodičů nebo osoby starší 18 let. Všichni rodiče by si měli uvědomit, že trasa vede skoro přes celou Opavu a my nemůžeme zajistit bezpečnost dětí, a to nemluvím o případných úrazech, kdy by měl někdo z rodiny či známý doprovodit zraněného do nemocnice.

Proto apeluji na rodiče takovýchto dětí: Nepodceňujete tato rizika! Organizátoři se skutečně nemohou starat o jednotlivce, navíc nezletilé!

(Nicméně Opavané mají od letoška pro bruslení k dispozici i nově upravené tratě okolo řeky Opavy. Ty právě Jaroslav Kania společně s náměstkem primátora Pavlem Mališem otevřeli 8. května, pozn. redakce)

Jaké jsou první ohlasy?

Myslím si, že město Opava udělalo všem příznivcům tohoto sportu obrovskou radost. Musím zde poděkovat především panu primátorovi Zbyňku Stanjurovi a jeho náměstkovi Pavlu Mališovi. Nebýt těchto dvou, kteří prosadili v rozpočtu města dostatečné množství prostředků, tak by se nám o nových trasách mohlo jen zdát.

Chybí sice ještě zhruba 200 m asfaltu, aby byl okruh zcela dokončen, ale věřím, že se brzy najde finanční částka, která to vyřeší. Opět to bude jen díky uvedeným představitelům města. Prostě za všechny bruslaře mohu jen říci: Velice děkujeme.

Autor: Martin Kůs

19.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení