Aktivitě se věnují lidé všech věkových kategorií. Navíc v Opavě vyrůstají profesionální bruslaři, kteří se neztratili ani mezi světovou špičkou.

Na začátku měsíce dubna se v Berlíně uskutečnil devětadvacátý ročník berlínského půlmaratonu. Přibližně dvě tisícovky bruslařů, profesionálů i hobíků dohromady, projelo Brandenburgskou bránou do tradičního městského okruhu. Jako nejlepší český bruslař se umístil Vojtěch Drastich z opavského týmu Sportovnikurzy.cz, který dojel na šedesáté druhé pozici.

Za opavský tým se na trať vydali i další bruslaři, kteří se také dobře umístili. Byli to Michal Pěčonka, Jan Krejčíř, Patrik Stoniš, Jiří Reichert a Tomáš Vysekal. Právě i s těmito bruslaři se můžete potkat na akci zvané Blade Nights Oplajn, která má lví podíl na popularizaci bruslení ve slezské metropoli.

V současné době vrcholí přípravy, které spustí již pátý ročník nočního bruslení místy, kde si běžně lidé nezabruslí. Bruslení Opavou je výjimečné z několika důvodů. Slezská metropole je jediným městem, kde se tato akce koná pravidelně.

„Věříme, že se nám podaří přilákat více účastníků než v předešlých letech,“ uvedl hlavní organizátor a kvestor Slezské univerzity Jaroslav Kania s tím, že každá z letošních vyjížděk by měla být zpestřena, a tak se budou realizovat vyjížďky jako Krásné tělo díky bruslení, Bruslení a bolavé klouby a další.

Výjimečná bude také pátá, desátá a dvacátá. Zahájení letošního ročníku připadlo na sobotu 9. května. Na Horním náměstí bude od 20 hodin připraven doprovodný program a inlajnisté se na trasu vydají o hodinu později, což je čas, který bude platit i na dalších devatenáct vyjížděk.