„Nepředvedli jsme špatný výkon. Prvních třicet minut jsme hráli výborně,“ podotkl Lukáš Bukovjan.

„Bojovali jsme, dokud to šlo. Pak nám došly síly. Hráli jsme v úzké rotaci, kdežto soupeř byl v plném složení,“ pokračoval dvacetiletý basketbalista.

Lukáš Bukovjan - Ilustrační foto.Zdroj: Deník / RedakceSe Slezany se v Itálii osud nemazlil. S týmem k zápasu neodcestovali Bujnoch s Dragounem, navíc horečka nepustila do hry Klečku. A to nebylo vše. Kvůli zranění utkání nedohráli Gniadek se Švandrlíkem. A když se vyfauloval Kvapil, dohrávala Czudkova družina pouze v pěti lidech.

„Domácí nás ze začátku podcenili, nám se dařilo. Myslím si, že kdybychom byli kompletní, uhrajeme daleko lepší výsledek,“ byl si jistý Lukáš Bukovjan.

Že odehraje skoro jednatřicet minut, nečekal. „Nějak se to sešlo. Jsem moc rád za šanci, snad jsem trenéra nezklamal, i když si uvědomuji, že chyby v mém podání tam byly,“ pronesl autor jedenácti opavských bodů.

Z bouřlivého prostředí se ostravskému odchovanci kolena nerozklepala.

„Když vyběhnu na palubovku, okolí nevnímám. Atmosféra byla dobrá, ale třeba v Soluni očekávám daleko bouřlivější,“ prohlásil Lukáš Bukovjan.

Lukáš Bukovjan - Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Luboš Jeníček

O víkendu bojoval za béčko, v úterý hrál o několik levelu výše. „Asi se budete divit, ale hrát za béčko je pro mě těžší. Očekává se, že v týmu budu jeden z lídrů, kdežto v Lize mistrů jako mladý hráč nejsem pod takovým tlakem. Svým způsobem mohu jen překvapit,“ přišel se svým postřehem opavský basketbalista. Už dnes večer (20.00) čeká Opavu ligový zápas v Brně.

„Musíme si kvalitně odpočinout. Ve svých rukou nás má masér Petr Kivorchian. Věřím, že tradičně odvede dobrou práci a budeme na Brno dobře připraveni,“ poznamenal Bukovjan.

„Zápasy jdou v rychlém sledu, pokud chceme do A1, musíme vyhrávat,“ zakončil Lukáš Bukovjan.