Zápas pravdy, který rozhodne o úspěšnosti či neúspěšnosti celé sezony. To bude sobotní utkání finálové série 1. basketbalové ligy, která se po nevydařeném vystoupení opavských borců v Praze neplánovaně natáhla na maximální počet pěti zápasů.

Přesto opavský rozehrávač Michal Čarnecký doufá, že po konci série mezi BK Opava a Sokolem pražským se budou radovat domácí. „Doufám, že si fanoušci zápas užijí, a že společně oslavíme postup do mattonky,“ říká jeden z klíčových hráčů opavských basketbalistů, který v prvních dvou domácích zápasech nastřilel Pražanům celkem devatenáct bodů.

Cíl všch hráčů je tedy jasný, postup do Mattoni NBL. „Musíme hrát svoji hru. Agresivně v obraně a od začátku jim bodově odskočit, abychom se nemuseli ohlížet na výroky sudích,“ prozrazuje recept na nebezpečné Pražany rozehrávač BK Opava Michal Čarnecký. Naráží tak na skutečnost, že právě nesoustředěnost a nespokojenost s výkony sudích v Praze Opavany obraly o rozhodující výhru.

„Na rozhodčí bych se ale nevymlouval, ať už pískali, jak pískali. Nehráli jsme kolektivně, dávali málo míčů na pivoty, jim se dařila střelba z dálky a v obou zápasech nám utekli hned zkraje,“ vysvětluje Čarnecký, že když v minulém zápase rychle prohrávali už o dvacet bodů, těžko šlo s výsledkem utkání cokoliv dělat.

Fakt, že opavští hráči odehrají rozhodující zápas ve stařičké hale na Mařádkově ulici, kam se vtěsná jen něco málo přes tisíc diváků, a ne v jejich moderním stánku v Městských sadech, hráčům podle Čarneckého problém dělat nebude. „Už tam dva týdny trénujeme, takže jsme si na tamější prostředí stačili zvyknout. Naopak tam může být lepší atmosféra, protože bude plno,“ říká opavský rozehrávač.

Předprodej na basketbalový zápas roku se už v Opavě rozjel naplno

Rozhodují zápas o postup odehrají opavští borci v hale na Mařádkově ulici. V místě největších úspěchů opavského basketbalu. Vstupenky na sobotní utkání se Sokolem pražským bude možné zakoupit v předprodeji v Městském informačním centru (u Hlásky) a na recepci Hotelu OPAVA. Předprodej byl na obou místech zahájen ve středu od 12 hodin, cena vstupenek je 40 Kč, na utkání nebude k dispozici zlevněné vstupné, permanentky zůstávají v platnosti.

„Hala na Mařádkově pojme do svých ochozů pouze 1 000 diváků, něco přes 200 míst bude blokováno pro majitele permanentek,“ řekl Dušan Štěnička a pokračoval: „Doporučuji všem fanouškům nákup vstupenek v předprodeji. Jednak se na ně na místě díky zvýšenému zájmu o zápas nemusí dostat, zároveň si ušetří čekání ve frontě.“ Z celkové kapacity haly je 860 míst na sezení a 140 na stání za koši.

„Vstupenky nebudou na místa, takže bude platit, že kdo dřív přijde, ten dřív sedí,“ konstatoval Štěnička a dodal: „Doporučuji všem, aby příjezd na zápas nenechávali na poslední chvíli. U haly nejsou téměř žádná parkovací místa. Zápas bude určitě napínavý od úvodního rozskoku a byla by škoda, kdyby fanoušci na utkání nedorazili včas.“

(rob)