Po loňském rekordním ročníku, během něhož se organizátorům podařilo vybrat 330 tisíc korun pro šestiletou Elišku a sedmnáctiletého Ondru, bude mít akce opět charitativní nádech. Tentokrát je věnován čtyřleté Terezce. Její životní příběh si můžete přečíst na webu cecacup.cz.

„S rodinou Terezky jsme se osobně seznámili a těšíme se na další setkání přímo na turnaji,“ řekl jeden z hlavních organizátorů Jakub Vaněk. „Zároveň věříme, že si hráči i diváci opět odnesou nezapomenutelný zážitek,“ dodal. Návštěvníci se mohou těšit na zápolení 16 týmů a scházet nebudou ani tradiční atrakce: vodní fotbálek, skluzavka pro děti, fotobudka nebo večerní turnaj v beer-pongu pro dospělé.

Český pohár 2022 v Opavě.
Podívejte se: Donovan Džavoronok a Jan Hadrava vyhráli turnaj v Opavě

Po přípravném utkání v dresu 1. FC Slovácko, kam nedávno zamířil z maďarského klubu Puskás Akadémia, dorazí i ambasador turnaje Kozák. Autogramiádu bývalého hráče Lazia Řím či Aston Villy lze bezesporu označit za další z důvodů, proč si sobotní den zpříjemnit na Minervě. „Ihned po zápase sednu do auta a před vyvrcholením Ceca Cupu budu v Opavě. Těším se,“ vzkázal Kozák.

Faksa, Šiřina a další…

Součástí Ceca Cupu je každoročně i populární dražba podepsaných dresů, v níž pochopitelně nebude scházet ani ten Kozákův. „Na webu sportovniaukce.cz běží v tuto chvíli exkluzivní aukce dresu Tomáše Součka z West Hamu, ale ochuzeni nebudou ani návštěvníci přímo v areálu. Podepsaný dres nám totiž věnovali např. hokejista Radek Faksa z Dallasu či kapitán úspěšného opavského basketbalového klubu Jakub Šiřina,“ pozval další z organizátorů Ivo Kratochvil, který zároveň připomněl, že se v první internetové aukci vydražilo jednadvacet sportovních dresů za více než 100 tisíc korun.

Začátek turnaje je naplánován na 9:00, slavnostní vyhlášení proběhne přibližně v 16:30.