Letošní sezona finišuje, jak dopadla pro hasičky ze Skrochovic?

Do letošního roku jsme si určily dva cíle a to stříknout si konečně čas pod šestnáct vteřin a prát se o nejvyšší příčky v extralize. Na první jsme dosáhly hned v úvodním kole moravskoslezského poháru ve Svobodě.

O extraligový titul jsme bojovaly se Starou Říší do posledního kola. Šly jsme do něj z lepší výchozí pozice, vedly jsme. Našim soupeřkám se útok nepovedl a my jsme už mohly jít na start s pocitem, že titul je náš.

SDH Skrochovice - ženy - 14. kolo MSP Milostovice

Zdroj: Youtube

V čem lze hledat kouzlo skrochovického úspěchu?

Spočívá v našem trenérovi. Je to člověk, který by pro nás udělal vše, a kdyby mohl, tak by to za nás i odsoutěžil. Vždy jsme měly perfektně připravené náčiní k útoku a není nic důležitějšího, než když jdete na start s tím, že bojujete jen se svou nervozitou a ne se strachem, jestli vám nepraskne hadice nebo vás nezradí stroj.

Asi vás těší, že dokážete konkurovat mužské kategorii…

Tohle jsme na soutěžích slýchávaly, to je pravda a určitě nás těší, že se nám podařily nádherné útoky, na které jsme moc hrdé. Ale pořád jsme ženy a říká se, že ty by se do chlapské práce míchat neměly, toho se držíme.

Sportovní hasičky ze Skrochovic prožily sezonu z kategorie snů.Zdroj: SDH Skrochovice

Co vás na požárním sportu přitahuje?

Určitě jako u každého sportu, který děláte soutěžně, je to adrenalin. Pocit, že překonáte sám sebe a zaběhnete lepší a lepší časy. Pocit, když stoupáte na bednu a vyhrajete s nádherným časem. Je to euforie, co nás vždy motivovala k tomu znovu se postavit na startovní čáru.

Jaký byl nejlepší čas letošní sezony? Případně šlo o rekord?

Letošní nejlepší čas byl 15:64 a stal se dosavadním rekordem moravskoslezkého poháru.

Tým je složen z holek ze Skrochovic, nebo je vás více přespolních?

Tým je složen téměř z celé republiky. V sestavě jsou jak holky ze Skrochovic, tak z Opavy, Leskovce nad Moravicí, Olomouce, Hranic, Hradce Králové i Prahy.

SDH Skrochovice - ženy - Svoboda (čas 15,64)

Zdroj: Youtube

Jak je tento sport časově náročný? Tréninky týdně, víkendové závody?

Časově to náročné určitě je. Pokud se rozhodnete pro extraligu, musíte počítat s tím, že celý víkend budete trávit na soutěžích. Na otázku ohledně tréninků se mi dost špatně odpovídá. Jak jsem již zmiňovala, tým je rozprostřen po celé republice, takže sejít se na trénink bylo velmi obtížné a nebylo jich tedy mnoho.

Ze začátku sezony jsme se to snažily řešit tím, že jsme před extraligou jezdily na více soutěží, ale pokud chcete byt konkurenčně schopni špičce, tak to prostě nestačí. To také přinášelo na prvních kolech velké potíže a časy, na které jsme nebyly vůbec hrdé. Bojovaly jsme samy se sebou, ale v půlce sezony přišel zlom a začalo se dařit.

Co nejbližší cíle?

Říká se, že se v nejlepším má přestat, a proto jsme se rozhodly, že do letošní sezony dáme vše a že to bude naše poslední společná.

Sestava Skrochovic
Koš - Kateřina Gattnerová
Savice - Terezie Gattnerová
Stroj - Kateřina Košárková
Béčka - Adéla Snohová
Rozdělovač - Nikol Ságnerová
Pravý proud - Liliana Turková
Levý proud - Michaela Volná a Veronika Kružík Borůvková
Trenér - Petr Gattner