Chladno, zatažená obloha, cestou do Oldřichovic u Třince místy přeháňky a hlavně déšť při nedělní prezentaci poněkud tlumily elán cyklistů před startem závodu do vrchu Tour de Javorový. Přesto se ale na třetí závod Slezského poháru amatérských cyklistů a současně další kolo Moravskoslezského poháru mládeže a Krajského poháru dospělých sjel rekordní počet 137 závodníků.

Před startem první vlny z kategorií mužů A+B (19 až 39 let) ale už naštěstí pršet přestalo a díky členitému profilu cesty, kdy se po úvodním rovinatém kilometru střídaly prudší a mírnější úseky, se všichni účastníci brzy zahřáli. Kategorii A vyhrál a současně absolutním vítězem na nové prodloužené trati dlouhé cca 9,5 km (převýšení 580 m) se startem od sídla firmy Walmark se stal Grzegorz Szczechla z polského klubu Wyfro Ustroň, který ustanovil výchozí čas na 26:48 min.

Nejlepší žena Olga Skupieňová (TJ TŽ Třinec) dojela do cíle za 38:26 min. Slezský pohár amatérských cyklistů pokračuje čtvrtým závodem tuto v sobotu. Krnovský Goofák se jede na okruhu Krnov - Úvalno - Býkov - Larýšov - Krnov.

Prezence je v DDM na ulici Dobrovského do 13.45 hodin, start první kategorie je ve 14 hodin. Závodu na 1 až 3 okruhy a dlouhého od 25 do 70 kilometrů s cílem u kostela sv. Marie na kopci Cvilín se mohou zúčastnit i cyklisté mladší 14 let.

Současně je vypsána i kategorie handbike pro tělesně postižené sportovce. Podrobnosti na webových stránkách soutěže www.spac.ic.cz nebo přímo na stránkách pořádajícího klubu Goofy team Krnov (www.teamgoofy.com).

Vítězové jednotlivých kategorií Tour de Javorový

muži - A (18 až 29 let): 1. Grzegorz Szczechla (Wyfro Ustroň), 2. Tomáš Janošek (Slezan Frýdek-Místek), 3. Roman Galatík (CK Frenštát p. R. 1)

B (30 až 39 let): 1. Miroslav Dyka (TŽ Třinec), 2. Marcel Babán (Airoo Ostrava), 3. Tomáš Celta (Profil MRX)

C (40 až 49 let ): 1. Bohumír Czepczor (TŽ Třinec), 2. Bogdan Zok (SK Šafrata Bohumín), 3. Alan Lach (Racing Olešná Frýdek-Místek)

D (50 až 59 let): 1. Miroslav Adamčík (Cyklokramo Suchdol n. O.), 2. Karel Rucki (TŽ Třinec), 3. Vladislav Toman (Cyklokramo Suchdol n. O.)

E (nad 60 let): 1. Vlastimil Šlonc (TŽ Třinec), 2. Petr Veselý (TJ TŽ Třinec), 3. Petr Homola (SK Šafrata Bohumín)

ženy: 1. Olga Skupieňová (TŽ Třinec), 2. Ivana Jaklová (Orli Ostrava), 3. Lucie Tomanová (Cyklokramo Suchdol n. O.)

junioři (15 až 18 let): 1. Jaroslav Lacina (Sigma Hranice), 2. Matěj Lasák (Sundance Opava), 3. Jakub Foltyn (Pszczyna)

(zr)