Dvanáctihodinovka se jela v sobotu od 7 ráno do 7 večer. Časově dvojnásobně náročná trať začínala během sobotního poledne. Do cíle ovšem dorazili jen ti nejotrlejší cyklisté, kteří kroužili na téměř dvanáct kilometrů dlouhém okruhu vedoucím kolem místního potoka, zámku a podlesí.

„Počasí nám nepřálo. Trať a závodníky zkrápěl déšť. Někteří tak těžký závod nevydrželi a odstoupili. Za sucha by k tolika odstoupením určitě nedošlo. Podmínky to přece jenom výrazně ztížilo," popisoval ředitel závodu Martin Borák a vzápětí ještě dodal:

„V neděli ve dvě ráno jsme se z důvodu bezpečnosti rozhodli čtyřiadvacetihodinovku přerušit. Bylo to moc nebezpečné. Dále se pokračovalo až v šest ráno, když bylo světlo, přičemž závod se o čtyři hodiny neprodlužoval. Čtyřiadvacetihodinový podnik skončil podle plánu v neděli ve dvanáct hodin."

Sobotní zápolení na těžké podmáčené trati v okolí Raduně ve dvanáctihodinovce přineslo vítězství Michaelu Kleinovi. Mezi ženami pro změnu kralovala Dagmar Křefká. Čtyřiadvacetihodinovka zastihla v nejlepší formě Tomáše Kozáka, jenž nenašel přemožitele. Iveta Kolegarová pak v časově dvojnásobně dlouhém závodě dominovala mezi zástupkyněmi něžného pohlaví.

Jak Kozák tak Kolegarová se zároveň stali mistry republiky v této cyklistické disciplíně. „Do dvanáctihodinovky nastoupilo sedmasedmdesát lidí, do čtyřiadvacetihodinovky pak odstartovalo pětadevadesát závodníků," doplnil Martin Borák.