Právě skončená sezona dopadla nad očekávání. V seriálu šesti podniků Českého poháru MTB obsadili Opaváci luxusní třinácté místo ze tří set oddílů.

„Za oddíl jezdí převážně závodníci mládežnických kategorií do osmnácti let a jen dva starší kluci,“ řekl pyšně předseda oddílu Ladislav Kreisel. Kadeti dokonce brali třetí místo.

Tomáš Vítek skončil pátý a Martin Voženílek třináctý.

Čím dál více se začíná ve sportovním světě hovořit o opavské cyklistice. Oddíl HEAD Bike TJ Opava začíná sbírat úspěchy a buduje si respekt.

„Kluci mě mile překvapili. Před sezonou jsem jim říkal, že budu spokojený, když budou na bodovaných příčkách, kdy boduje prvních čtyřicet závodníků i z osmdesáti členného startovního pole“ usmíval se mecenáš oddílu Zdeněk Kalužík.

„A to Martin byl dlouho čtvrtý, pohoršil si až v posledním závodě,“ doplnil.

Za zmínku stojí ještě výkony v žákovských kategoriích, kde skončil Jakub Mušálek mezi jednotlivci jedenáctý, tým byl o příčku horší. Obdobně byli na tom ještě junioři, s tím, že v jednotlivcích byl Jakub Homola jedenáctý.

„Samozřejmě že daleko více úspěchů jsme posbírali v regionálních závodech, medaile brali naši závodníci na Slovensku,“ doplňuje výčet úspěchů Ladislav Kreisel.

Oddíl má nyní 120 členů. Z toho 4O startuje v mládežnických kategoriích, dvacet figuruje v opavském sportovním centru mládeže. Oddíl se věnuje především odvětví MTB (horská kola) olympijské disciplíně XCO a dále pak silniční cyklistice. Na regionálních závodech startuje až 50 závodníků z oddílů, vrcholných závodů Českého poháru se účastní 15 závodníků. Oddíl má 6 trenérů, vedoucím trenérem je Michal Mrůzek. Head se může také pyšnit skvělým zázemím. Například na závodech má vlastní mechaniky.

„Podařilo se nám vytvořit skvělou partu lidí zapálených pro cyklistku. Pozitivní atmosféra se nám podařila přenést i na ty nejmenší, což se odráží do závodů,“ pochvaluje si mecenáš klubu Zdeněk Kalužík.

Opavští „Heďáci“ si během krátké doby vybudovali respekt v celé cyklistické obci.

„Člověka zahřeje u srdce, když se vám ozývají kluci z celé republiky, že by se chtěli s naším oddílem připravovat. Asi to špatně neděláme,“ usmál se Zdeněk Kalužík.

„Náš oddíl je ale převážně určen pro Opaváky a jezdce z blízkého okolí, kteří se mohou pravidelně zúčastňovat tréninků,“ podotýká bývalý cyklistický závodník.

Čím dál více se začíná ve sportovním světě hovořit o opavské cyklistice. Oddíl HEAD Bike TJ Opava začíná sbírat úspěchy a buduje si respekt.

HEAD MÁ PROFI TÝM

Malí cyklisté závodící v barvách HEADU mají o motivaci postaráno. V mládežnických kategoriích jejich sportovní život končit nemusí.

„Jako jediní z individuálních sportů působících v Opavě mají zajištěno pro talentované sportovce pokračování sportovní kariéry přímo v Opavě, a to v HEAD PRO TEAMU působícím u firmy NOVUS BIKE s.r.o. Mládežničtí sportovci tak nemusí opouštět Opavu a mohou tak dále reprezentovat město i v dospělých kategoriích,“ zdůrazňuje Kreisel. Jeho oporami jsou momentálně Joel Roth (nejlepší evropský junior r. 2017) a česká reprezentantka do 23 let Barbora Průdková.

„V následujícím roce bychom chtěli do tohoto oddílu posunout i jednoho opavského kluka. Bude to pro něj skok, ale má předpoklady tento přechod zvládnout,“ míní Zdeněk Kalužík.