Pro jezdce stáje Max Cursor je tato sezona první, kterou absolvuje v kategorii dospělých. Na suché a rovněž i velmi rychlé trati ztratil na vítězného Michaela Boroše více než dvě minuty. Rodák z Rohova si nedopřál nijak dlouhý oddych a hned o den později nastoupil do závodu Oderského poháru v cyklokrosu, jenž se jel ve Vrbně pod Pradědem. Ve své kategorii zvítězil.

Podobně našlapaný víkend Matěje Lasáka čeká i nyní. Nejprve se představí v dalším podniku českého poháru, který hostí Louny, a vzápětí se přesune na Slovensko, kde pro změnu absolvuje další díl slovenského poháru. Ten se jede v Považské Bystrici.

Elitní opavský cyklokrosař tedy zatím vynikajícím způsobem zúročuje kvalitní letní přípravu. Všechno úsilí přitom směřuje hlavně k lednovému mistrovství světa, které se uskuteční na domácí půdě v Táboře.

Příprava se rozdělila do dvou etap. Hrubá a fyzická část proběhla v Tatrách. Konkrétně v nadmořské výšce nad 1 600 metrů. Druhá přípravná etapa byla už hlavně o cyklistice. Matěj Lasák najížděl kilometry v zalesněném prostředí beskydských vrcholů. Pohyboval se ve výšce kolem 1 050 metrů nad mořem.

Základnu měl přitom v hotelu Duo na Horní Bečvě. Bývalý student Sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem vstřebával hlavně objem kilometráže, pracoval na technice jízdy v terénu a neminuly ho ani rychlostní pasáže. Tato část přípravy byla velice intenzivní, proto musel kvalitně regenerovat v bazénu, sauně, posilovně a tělocvičně, kde mimochodem trénoval, pokud zrovna venku panovalo nepříznivé počasí.

Šesté místo z Loštic je jasným důkazem toho, že náročné přípravné období mělo svůj smysl.