Během závodu se totiž dostavila krize, kterou nebyl schopen překonat.

„Zhruba v polovině jsem byl neskutečně zatavený. Tepy nešly nahoru, vůbec jsem se neuměl dostat do tempa. Říkal jsem si, že to raději zabalím. Trápit se takto až do konce nemělo smysl," popisoval Holé Vrchy ze svého pohledu Matěj Lasák, jenž měl problém i na vyhlášených Kubínových schodech: „Myslel jsem, že je ani nevyjdu. Nohy jsem měl strašně tvrdé."

Určitá krize v průběhu přibližně půl roku trvající cyklokrosové sezony údajně vždy přijde, jezdec stáje Max Cursor však nečekal, že by se tentokrát mohla dostavit takto brzy: „Většinou mě to postihne na konci listopadu. Snažím se teď více odpočívat. Svůj zdravotní stav rozhodně budu konzultovat také s doktorem, abychom se pokusili odhalit příčinu. Další závod jedu o víkendu v Kolíně. Na ten bych už chtěl být stoprocentně nachystán."

Matěj Lasák se před nedávnem zúčastnil i světového poháru ve Falkenburgu. Celkově z toho nakonec bylo třiačtyřicáté místo. Na evropském šampionátu ve francouzském Pont-Chateau ale nestartoval. Vlastně jako většina české reprezentace.

„Od nás z Opavska je to skoro dva tisíce kilometrů. S reprezentačními kolegy jsme se společně dohodli, že to vynecháme. Je to obrovská dálka a závodník si všechno musí zajišťovat a platit sám. Svaz finančně podporuje pouze juniory a jezdce do třiadvaceti let. Cyklokrosařů z nejvyšší kategorie Elite se podpora netýká," osvětloval důvody své neúčasti ve Francii, kde se mezi „eliťáky" z Čechů nakonec objevil pouze Michael Boroš.