Opavský tým si neodpočinul už v minulém týdnu, kdy v pěti dnech sehrál čtyři zápasy. „Jeli jsme v play offovém módu, jsem rád, že kluci ho zvládli,“ řekl trenér BK Opava Petr Czudek. Dva zápasy odehráli Slezané v rámci Alpe Adria cupu. Děčín sice jednou porazili, ale na postup do semifinále to nestačilo.

Filip Souček v dresu SFC Opava.
Souček definitivně hráčem Sparty

„Nemůžeme honit zajíce na třech frontách. Prioritou je pro nás liga a nyní Český pohár. V Alpe dostali šanci i mladší hráči. Jsem rád, že si mohli vyzkoušet i koncovku a těžké pasáže zápasu,“ pochvaloval si osmačtyřicetiletý trenér.

Už v úterý míří Opava do Svitav.

„Čeká nás přímý a důležitý souboj o lepší umístění v ligové tabulce. Ihned poté musíme přepnout na Český pohár,“ podotkl Petr Czudek. Opavský tým vstoupí do Final 4 v pátek, v 15 hodin zápasem s pražskými Vysokoškoláky. O den později se hraje finále a duel o bronz.

„Do Plzně jedeme ve čtvrtek, ať stihneme i trénink. Na USK se musíme dobře připravit. Mají výbornou formu, což dokázali dvěma posledními výhrami v lize. Naším cílem je účast ve finále,“ zvedl prst opavský stratég. Do opavské sestavy by se měl vrátit Filip Zbránek, který laboroval s kotníkem.

Ilustrační foto.
Béčko bylo vyškoleno v Praze

Následovat bude reprezentační přestávka, ta se ale Petra Czudka netýká, jelikož figuruje jako asistent u národního týmu. V nominaci na zápasy Dánskem a Litvou jsou i jeho opavští svěřenci Jakub Šiřina s Václavem Bujnochem.

„Tak už to je. Prakticky po poháru v Plzni náš čeká reprezentační blok. V Opavě to bude na Kryštofu Vlčkovi, aby tým dobře připravil na další část sezony,“ zakončil kouč BK Opava.