Opava totiž hostí Nymburk. Do sestavy Slezanů se vrací Václav Bujnoch, naopak velký otazník visí nad startem reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřiny.

Opavané brali reprezentační přestávku jako možnost dobře potrénovat, doléčit šrámy a připravit se na další část velenáročné sezony, to ale neplatilo o trenérovi Petru Czudkovi a Jakubu Šiřinovi, kteří plnili reprezentační povinnosti v Rusku. „Basketbalově jsem si neodpočinul, ale měl jsem možnost přepnout,“ pousmál se trenér BK Opava.

„Horší je to s Kubou, který odehrál výborný zápas proti Francii, dostal se do pohody. Bohužel onemocněl, má kašel a chycené průdušky,“ přišel Petr Czudek s nepotěšující informací a dodal: „Věřím, že na Ligu mistrů už bude připraven.“

Opavský výběr během reprezentačních povinností připravoval asistent Kryštof Vlček. „Kluci si odpočinuli od zápasů. Uvidíme, s jakou chu-tí a formou do další fáze sezony vstoupí. Máme těžký los. Do konce roku hrajeme všechny ligové zápasy venku. Musíme něco uhrát,“ uvědomuje si opavský stratég.

Už dnes v 18 hodin vyzve Opava Nymburk. „Těžké utkání. Uvidíme, co udělaly s nymburským týmem reprezentační povinnosti. Nám se vrací do sestavy Václav Bujnoch, pomalu trénuje Rosťa Dragoun. Chceme diváky pobavit dobrým basketbalem,“ zakončil Petr Czudek.