Severočeši sice přijeli do Slezska bez děčínských pendlů Žampacha s Pomikálkem, Opavští pro změnu nemohli využít služeb zraněného Vaňáka, navíc Jiří Dihel i Radim Klečka hráli v sobotu za áčko v Mattonce.

Úvod zápasu nabídl oboustranně nervózní basketbal. „Play off je zcela jiná soutěž, oba týmy to dobře vnímají,“ řekl na úvod opavský kouč Petr Czudek, který jako hráč absolvoval mraky takových bitev.

„Oba týmy vyrobily spoustu chyb. My jsme ale začali dobře a vypracovali si až šestnáctibodový náskok,“ řekl trenér domácího výběr. Ústí ovšem přešlo na zónové bránění a to Slezany zaskočilo. „Nechápu ale proč. Na zónu jsme se připravovali, nakonec nás zabrzdila, hráli jsme zbytečně zbrkle,“ hněval se trenér Opavy.

Ústí ani za nepříznivého stavu nepřestalo věřit v obrat. Nakonec se hostům podařilo vyrovnat a v jednu chvíli dokonce vedli. „Nám se podařilo ale výsledek otočit a zápas vyhrát. V jednu chvíli jsme měli i štěstí,“ přiznal Petr Czudek.

Opavský tým tentokrát bodově táhl Jiří Dihel. „Hrál opravdu výborně, poté se vyhrabal z nemoci šla jeho forma nahoru. Je dobře, že naše výkony nejsou o jednom hráči,“ podotkl kouč Slezanů. „Jednou nás táhne Klečka, jednou Cvek nyní Dihel, to je pro nás jenom dobře,“ pochvaluje si Czudek.

Z prvního vítězství má radost, ale zároveň ho nepřeceňuje. „Postoupí ten kdo třikrát vyhraje, nám se to podařilo jednou. Série je dlouhá a každé utkání je jiné,“ uvědomuje si dobře Petr Czudek. Druhý zápas je na programu v neděli na ústecké palubovce.

BK Opava B – BK Ústí nad Labem 74:71 (22:17, 45:34, 62:53)
Body: J. Dihel 21, Strnisko 11, Klečka 10, Kupčík 8, Cvek 8, M. Ihring 8, Hutňan 6. Filip 2 – McFaden 21, Bažant 11, Fohler 10, Novák 10, Slunéčko 9, Cosey 4, Hojdar 4, Hejl 2. Rozhodčí: Kapaňa, Válek. Fauly: 22:25. TH: 25/16:27/16. Trojky: 6:3. Stav série: 1:0.

(připravíme fotogalerii)