„Doufám, že středa byla dostatečným varováním. Ještě dnes jsem to neskousl,“ přiznal v pátek dopoledne trenér David Klapetek. „Jestliže někdo nechce za Opavu bojovat, tak tu být nemusí,“ hněval se kouč.

Jeho zlost byla oprávněná, kdo jeho svěřence ve středu viděl, dal mu určitě za pravdu. „Nesmíme připustit, aby na nás přestali chodit diváci, to by byl pak velký průser,“ uvědomuje si David Klapetek.

Možnost reparátu mají Opavští dnes v Poděbradech. „Soupeř je to pro nás hratelný. Přál bych si, aby se náš tým nastartoval. Měli bychom spadnout znovu na zem a uvědomit si, že nám nikdo nic zadarmo nedá,“ hledá cestu k úspěchu Klapetek.

Do zápasu v Poděbradech by chtěl zasáhnout i Ondrej Šoška, slovenský pivot, kterého v posledních dnech provázelo zranění kotníku. „Chci hrát a pomoci celému týmu,“ řekl rázně Šoška, poslední slovo bude mít lékař. „Nechceme nic uspěchat. Nechtěl bych Ondru ztratit pro zbytek sezony kvůli jednomu utkání,“ zůstává trenér opatrný.

Poděbradům momentálně patří devátá příčka, na osmou Opavu ztrácejí čtyři body, a pokud chtějí oživit alespoň malou naději na účast v play off, musí Slezany bezpodmínečně porazit. Obejít se budou muset bez své klíčové postavy Pavla Beneše, který ukončil kariéru.

„Beny absentoval již v minulých zápasech. I bez něj umí zahrát,“ míní David Klapetek. „Dobře se jeví mladý Vyoral,“ doplnil trenér Opavy. Sedmnáctiletý rozehrávač patřící pražskému Sokolu ukázal, že se potatil, a patří k příjemným překvapením celé soutěže.

Poděbrady také zkoušely dvaatřicetiletého chorvatského rozehrávače Ognjena Petroviče. Samostatnou kapitolou jsou pak Američané Kevin Gerrod Thomas a Steve Castleberry. „Thomas hraje hodně na sebe, pokud má den, je k nezastavení,“ poznamenal Klapetek.

„My se ale nesmíme dívat vpravo ani vlevo. Nás musí hlavně zajímat vlastní výkon. Do Poděbrad si jedeme pro vítězství,“ má jasno David Klapetek.

Zápas v Poděbradech má dnes úvodní rozskok v 17.30.

Prodlouží béčko čtvrtfinálovou sérii?

Třetí zápas čtvrtfinále první basketbalové ligy mají dnes před sebou hráči opavského béčka. Pokud chtějí svěřenci trenéra Petra Czudka hrát i v neděli, musí Spartu porazit. Opavští prohrávají 2:0 na zápasy, trenér ale sérii za ztracenou nepovažuje.

„Se Spartou se o vítězství porveme, ještě nic není ztraceno,“ zdůraznil Petr Czudek.

„Chtěl bych na utkání pozvat všechny příznivce basketbalu. Proti Chomutovu přišlo do hlediště dvě stovky diváků, ale teď to bude úplně o něčem jiném,“ slibuje opavský kouč.

Pokud Czudkův tým vyhraje, odehraje se další duel v opavské hale v neděli, a to se začátkem v 11 hodin.