„Máme za sebou náročný program, ale věděli jsme, do čeho jdeme,“ řekl David Klapetek. „Mrzí mě, že jsme museli pracovat s úzkým kádrem, vzhledem k zdravotním problémům rotoval malý počet hráčů,“ pokrčil rameny opavský kouč.

Nejdříve byli ze hry Šiřina s Brlitěm, poté se k nim přidali ještě Strnisko s Blažkem. „Nyní by už měli být ale v pořádku,“ doplnil trenér.

Pět zápasů, pět porážek. „První zápas v Komárně nám nevyšel, hra byla špatná, ovšem v Levicích jsme se dokázali zvednout a mistra Slovenska potrápit,“ začal Klapetek rozebírat jednotlivé duely. „Naše výkony připomínaly houpačku, byl cítit náročný program. Třeba doma proti Špišské Nové Vsi jsme úplně propadli, o pár hodin později jsme odehráli dobrý zápas s Levicemi,“ poznamenal trenér BK Opava.

Fanoušky hlavně zajímají změny v kádru, v Opavě zatím převažují odchody. Čarnecký je v Pardubicích, Štec v Levicích a Kratochvíl se připravuje s Komárnem. „Trénují s námi mladí hráči z béčka, dále devatenáctiletý Slovák Galata, který pracuje velmi dobře. Na podpisu smlouvy s ním se pracuje,“ prozradil David Klapetek.

Podle informací Deníku má Opava v hledáčku ještě jednu posilu se zkušenostmi z Mattoni NBL. Přípravné zápasy čekají na Klapetkův výběr i tento týden a opět se slovenskými týmy.

Ve středu v Žilině, v pátek v Prievidzi a v sobotu v Handlové. „Věřím, že v silnější sestavě půjdou naše výkony nahoru,“ zakončil Klapetek.

Páteční výsledky

BK Opava – Spišská Nová Ves 69:92 (18:26, 34:43, 53:71)
Nejvíce bodů Opavy: Galata a Šiřina 19, Kupčík 10

BK Opava – Astrum Levice 75:90 (25:23, 45:41, 58:64)
Nejvíce bodů Opavy: Klečka 17, Šiřina 15, Galata 11