První set úvodního zápasu přinesl ze strany hostujícího výběru hotovou smršť. Než se stačila děvčata z Uherského Hradiště pořádně rozkoukat, prohrávala 25:10. Upozorňoval jsem holky, že nesmí ztratit koncentraci a bohužel začátek druhého setu nám nevyšel. Po špatných příjmech a chybách v útoku jsme prohrávali 4:8 a soupeř si vedení udržoval až do stavu 18:22,“ vracel se k utkání opavský trenér Luboš Pecháček.

Ten poté zamíchal sestavou. „Změny v naší sestavě přinesly účinek a povedlo se vyrovnat na 22:22, soupeř znovu vedl 22:24, my jsme opět vyrovnali, ale set nakonec prohráli,“ pokrčil rameny opavský kouč. Třetí sadu začala Pecháčkova eskadra náporem.

„Ujali jsme se vedení 15:4 a set v klidu vyhráli. Obdobný průběh měl i čtvrtý set,“ zakončil komentování prvního dějství Pecháček.

Opava - Uherské Hradiště 3:1 (10, -24, 15, 18)
Opava: Míčková, Prusková, Bednaříková, Kalužíková, Smijová, Štenclová – libero Tichá, Pecháčková, Zamykalová, Magurová

Druhý zápas začal Slezan v pozměněné sestavě. Od začátku diktoval hru. „Postupně jsme soupeři utekli na rozdíl šesti bodů a koncovku prvního setu dohráli v klidu,“ řekl Pecháček. Další dějství bylo vyrovnané do stavu 8:8.

„Poté jsme postupně si díky pozorné obraně a bloku vypracovali šestibodový náskok a dotáhli set k vítězství. Třetí hra již byla z naší strany exhibicí,“ zakončil ohlédnutí za druhým zápasem Luboš Pecháček.

Opava - Uherské Hradiště 3:0 (19, 15, 16)
Opava: Kánovská, Haasová, Bednaříková, Kalužíková, Míčková, Zamykalová - libero Tichá, Štenclová, Magurová