Trenér Pröschl nominoval k zápasům Míru Biru, Grigoriuse Akritidise, Františka Žídka a Thomase Meliose.

První kdo šel do akce, byl Míra Bíra. Ten ve váhové kategorii do 73 kilogramů narazil na Peška z Písku. „Oba kluci se rozhodně nešetřili, vyrovnaný zápas nakonec rozhodli rozhodčí ve prospěch píseckého borce,“ komentoval vystoupení svého prvního svěřence Josef Pröschl.

„Přitom tento zápas měl vyhrát Míra. V prvním kole dominoval, druhé a třetí bylo vyrovnané. Sudí to nezvládli,“ zlobil se bývalý extraligový boxer.

V kategorii do 77 kg nasadil Pröschl úplného nováčka – Františka Žídka. Tomu se do cesty postavil polský borec Alexandr Kovalinský. „Frantu musím pochválit. Dokázal se skvěle vyrovnat s podstatně zkušenějším protivníkem. Navíc oba předvedli čistý technický thai box,“ poznamenal trenér opavsko-krnovského výběru.

V jednaosmdesátce se v barvách Slezanů představil Gregorius Akritidis, kterého čekal Polák Wolkow. „Gregorius šel do akce s handicapem. Minulý týden si při tréninku poranil žebra, i přesto chtěl zápasit,“ pokračoval v hodnocení Josef Pröschl. Jeho svěřenci ale štěstí nepřálo. Při prvním kopu se mu zranění obnovilo a bohužel pokračovat už nemohl.

„Gregorius je typem zápasníka, který dokáže strhnout publikum dravým zápasem, to olomoucké bylo o tento zážitek ochuzeno,“ pokrčil rameny trenér.

Poslední Pröschlovou ovečkou v akci byl Thomas Melios ve váhové kategorii do 81 kg. „Čekal ho o pět kilo těžší protivník Prušák z Křelova. Thomas se ale nezalekl a od prvních minut zasypával svého soupeře tvrdými a přesnými údery a kopy,“ popisoval poslední zápas svého týmu trenér.

„Nejen, že jsme si v tomto utkání připsali na své konto vítězství, Thomas strhl na svou stranu i diváky, má velkou pochvalu,“ usmíval se Josef Pröschl.

Na druhý den se divákům představil Petr Kamrád. Pro patnáctiletého Opavana šlo o velkou premiéru. Ve váhovce do 71 kg ho vyzval Matěj Štěpán oblékající dres Olomouce. „V prvním kole přesvědčivě Petr vyhrál, druhé bylo vyrovnané a ve třetím kole byl aktivnější již zkušenější soupeř z Olomouce. I tak se Petr mohl radovat z remízy,“ zakončil hodnocení svých bojovníků Josef Pröschl.