Desítka žen byla se svými boji hotova dříve. Binarová i Kadlecová postupovaly systémem skupin a vyřazovacích bojů bez zaváhání, ovšem již v základní skupině se spolu utkaly a Kadlecová těsně zvítězila.

Pak se obě finalistky 2005 utkaly znovu až v letošním finále. V úporném boji byla šťastnější Monika Binarová, která zdolala nyní již vítězku letošního Sporttouru Jindřišku 4:3, 4:3.

Do semifinále se prosadily Marie Lávičková a Eliška Königová, ale obě prohrály hladce – Lávičková s Kadlecovou 1:4, 1:4 a Königová s Binarovou 3:4, 0:4. Přesto si Eliška Königová odnesla cenný úspěch v podobě třetího místa, když udolala svoji přemožitelku ze základní skupiny Lávičkovou 3:2, 1:3, 3:2. Také pro Lávičkovou bylo čtvrté místo postupem vpřed a spokojena mohla být i Hana Stečková se svým pátým místem.

Mezi 22 muži směřovalo vše k opakování loňského i předloňského finále, obzvláště když Jaroslav Schwan odstoupil pro zranění po základní skupině. I když v této úvodní části si ještě vedli lépe Zdeněk Hrubý a Jan Ticháček, oba tito hráči odešli s pozdějšími finalisty poraženi, i když až po boji.

V semifinále nestačil Hrubý na Kubíčka 3:4, 4:2, 0:4, ani v bitvě Ticháček na Víchu – 4:3, 3:4, 3:4. Ve finále hrál Oskar Kubíček opět to, co potřeboval – a zdolal Romana Víchu 4:2, 4:0.

Ve velkém boji o třetí místo se rozhodovalo až v tie-breaku třetího setu a úspěšnější byl Zdeněk Hrubý, jenž porazil Ticháčka 1:3, 3:0, 3:2. Boj o páté místo zvládl úspěšně Novotný, když zdolal Michala Poláše, sedmé místo patřilo Janu Hromadovi.

Turnaje se zúčastnily také tři naděje, z nichž byl nejúspěšnější Libor Jaroš.

Tým MASH 4077 zřejmě pro tento turnaj zmobilizoval síly, vyhrál před ROPA4EVER a D.D.T. a před pronásledovateli z D.D.T. opět pojistil náskok na rozdíl 8 bodů.

(pav, val)