Českou republiku již tradičně reprezentovaly týmy Black Hill ve složení Petreček, Krajník, Kurz a Rudolfová), který obhajoval čtvrté místo z MS na Reunionu a tým Salomon-Suunto.

Jediné družstva z Nového Zélandu a Austrálie si mezinárodní závod ještě musely z důvodu přísných proti-covidovych opatření nechat ujít a tím vznikla nezvyklá šance bojovat o titul mistrů světa bez suverénního týmu Avaya.

Opava míří do Příbrami
Pustá Polom bude chtít zastavit rozjetý Krnov

Na závodníky byla připravena 620km dlouhá trať složená z šesti disciplín, kterou tým musel absolvovat společně, podle vlastní navigace a non-stop. Trasa byla poměrně netradičně rozdělena na velmi dlouhé bloky, které zahrnovaly například 120 km dlouhý trek, 210 km dlouhou MTB etapu a 90 km pádlovaní na kajaku. Zbývajících 200 km bylo rozděleno v dalších čtyřech etapách, objevila se i jízda na paddleboardu, orientační běh nebo zip-line. Přes počáteční velmi chladné a deštivé počasí, kdy v nejvyšších oblastech i sněžilo se s tratí nejlépe vypořádal švédský tým SAFAT za 4dny 2hodiny a minutu a získal titul mistrů světa na rok 2021. „Náš tým Black Hill se po pomalejším začátku postupně probojoval vzhůru až na páté místo díky stabilnímu tempu a bezchybné navigaci,“ řekl Tomáš Petreček.

Výsledky: 
1. Swedish Armed Forcers Adventure Team(SWE) 4dny 2hodiny 1minuta
2. Estonian ACE adventure -La Sportiva (EST) 4dny 5hodin 54minut
3. NIAR adventure racing team (SWE) 4dny 7hodin 37minut
4. Torpedo VIDARAID team (ESP) 4dny 10hodin 50minut
5. Team Black Hill (CZE) 4dny 12hodin 29minut
… Tým Salomon-Suunto DNF