Vedle Čechů své umění předvedli Rusové, Ukrajinci, Chorvati, Němci, Poláci, Slovinci a Holanďané. „Nechyběli ani zástupci z Grónska,“ doplnil opavský závodník Marek Vinárek.

„Díky tak silnému zastoupení získala soutěž na kvalitě. Zajímavostí byla návštěva samotného prezidenta mezinárodní federace profesora Chang Unga,“ pokračoval Vinárek. Celkem se tak divákům představilo třicet subjektů. „Opavská škola obsadila dvanácté místo, a to pouze s osmi závodníky,“ podotkl s pyšným hlasem Vinárek.

Opavu reprezentovali: Jan Vrchovecký (3 stříbrné medaile ve sportovním boji, speciálních technikách a technických sestavách). Adélu Grodovou zastavila ve sportovním boji ukrajinská závodnice, a Opavanka se tak musela spokojit s bronzovou medaili. Bohužel si poranila kotník, a již tak nemohla pokračovat v dalších disciplínách. Její oddílová kolegyně Beata Paláčková se radovala ze stříbra.

Po dlouhých letech se objevil v akci Jiří Melecký a hned z toho byly medaile. Bronz získal v technických sestavách a stříbro ve sportovním boji. Stejný kov si na krk pověsil Václav Šmach, který bodoval v technických sestavách. Z bronzu se mohl radovat Marek Vinárek, byť zaměřením na sportovní boj, tentokrát bodoval v technických sestavách. Bez cenného kovu tak zůstal pouze Jan Dočkal.

Vrcholem ale bylo vystoupení Lucie Zedkové, ta se stala královnou celého Czech Open. S přehledem dokázala porazit v technických sestavách svou odvěkou konkurentku a úřadující mistryni světa Janu Hoňkovou. K tomu navíc přidala zlato z technických sestav a bronz ze silového přeražení. V konečném zúčtování jí to vyneslo ke všemu ještě pohár pro nejúspěšnější seniorku.