Opavská mašina se dostává do správné provozní teploty. O víkendu to bylo jasně vidět. Poděbradská Karma sice přijela do slezské metropole v pozici mírného outsidera, avšak začátek utkání družina trenéra Davida Klapetka doslova ovládla. Vytvořila si náskok, který dovezla až do „cíle“.

„Důležité vítězství. Jednalo se o jednoho ze soupeřů, které musíme porážet. Nebylo to nic jednoduchého, protože Poděbrady přijely v osmi lidech a podaly dobrý výkon. Jsem rád za dva body,“ konstatoval pivot Opavy.

Hosté možná tak trochu dojeli i na velmi úzkou lavičku. Slezané ještě nedávno byli v navlas stejné situaci. Za vším stála rozsáhlá marodka. „Přesně v tomto počtu hráčů jsme hráli v Novém Jičíně a všichni viděli, jaký ten výsledek byl. To stejné lze říci i o Poděbradech. Semkli se a zkusili zabojovat. Naštěstí už se dostáváme zpátky.

Na marodce vlastně máme jen Kráťu (Jan Kratochvíl – pozn. red.),“ pokračoval dvě stě osmnácticentimetrový hráč domácích a ještě dodal. „Rozhodla širší lavička. Bylo nás víc v rotaci, takže jsme nebyli až tak unavení.“

Daniel Douša se blýskl solidním výkonem. Zaznamenal čtrnáct bodů, a přestože byl tři minuty před závěrečnou sirénou vyloučen, na hřišti zanechal velmi dobrý dojem. Sám však zůstává skromný. „Mohlo to být lepší,“ podotkl.

Vytáhlý pivot domácích si proti Poděbradům musel plnit ještě jeden nelehký úkol. A sice držet na uzdě jednoho z nejnebezpečnějších hostujících hráčů Stephena Castleberryho. „Víc mi vyhovuje bránit vyšší hráče. Nejsou tak pohybliví a souboje s nimi jsou vyrovnanější,“ popsal bránění poděbradského dlouhána, který je jen o pět centimetrů menší než samotný Douša.

Po pěti osobních chybách se s pobytem na palubovce museli rozloučit dva pivoti domácích. Mimo Daniela Douši se jednalo i o Jakuba Blažka. Byl to záměr Opavy, hrát proti tomuto soupeři s větší agresivitou? „Nic, co by vybočovalo z normálu, že bychom měli víc atakovat nebo něco podobného. Připravovali jsme se na ně jako na každý jiný zápas,“ prozradil hráč oblékající dres s číslem patnáct a krátké povídání uzavřel zamyšlením nad dalším utkáním s Ostravou:

„Nebude to nic jednoduchého. Toto utkání nesmíme podcenit. Hraje se v Ostravě, v jejich hale. Navíc se jedná o derby.“§

Petr Dušek

Ve středu předehrávka, v sobotu derby

Dvě utkání čekají v tomto týdnu na opavské basketbalisty. Nejdříve je na programu středeční předehrávka v Praze s Vyšehradem a v sobotu pak derby s Ostravou. „Středeční termín je pro nás dobrý. Přece jen na Vyšehradě se hraje v neděli večer a tento čas není zrovna optimální,“ uvedl trenér Opavy David Klapetek. Středeční duel startuje v 18.15 a sobotní derby v 16 hodin.