„Děčín, to je jiná kategorie než Kolín nebo Ostrava,“ uvědomuje si dobře opavský kouč David Klapetek. „Mají silný tým, který je postaven na hře cizinců,“ podotkl trenér Slezanů.

Hlavně na rozehrávce jsou Děčínští hodně silní. Šestadvacetiletý William Hatcher už loni svůj tým táhl, má řadu zkušeností. Vždyť hrával v Rumunsku za CSU Sibiu a v Německu oblékal dres Rhondorg Dragons.

Druhý do party je na českých palubovkách dobře známý Levell Sanders. Pětatřicetiletý Hatcherův krajan umí dobře česky, naposledy hrával v Novém Jičíně, vyzkoušel si i jak se vydělává na basketbalový chleba také v Polsku a Belgii.

Výčet děčínských cizinců uzavírá Admin Alič, šestadvacetileté křídlo původem z Bosny a Hercegoviny objevil pro Mattoni NBL USK Praha. Odchovanec KK Zenica Celik patřil kdysi k velkým talentům své země.

„Cizince mají opravdu kvalitní, totéž ale platí i o českých hráčích,“ zdůrazňuje David Klapetek. Své kvality mají, kapitán týmu 207 centimetrů vysoký pivot Jakub Houška, či křídelníci Pištěcký s Pomikálkem. Na soupisce figuruje i jméno ještě loni opavského Daniela Douši, ten kvůli zranění zatím do zápasů nezasáhl.

„Budeme se opět chtít prezentovat agresivní obranou. Děčín má ale zkušené rozehrávače, kteří se dokáží s takovou to hrou vyrovnat,“ říká Klapetek. „Víme, že nás nečeká lehké utkání. Soupeř hlavně doma vychází z dobré obrany, navíc hraje tvrdě, dá se říci že až na úplné hranici,“ přidal ještě jeden z dalších postřehů opavský kouč.

Zápas v Děčíně začíná v sobotu od 18 hodin.