Opavský kouč David Klapetek si závěr zápasu užíval. Jeho tým podal výborný výkon, hostující kotel vyvolával trenérovo jméno. „Je to příjemné porazit potřetí v této sezoně Ostravu, navíc jsme vyhráli velkým bodovým rozdílem,“ rozdával trenér po zápase úsměvy.

Společně s hráči se šel podělit o radost i s fanoušky. „Naši fandové byli skvělí. Já i hráči jsme byli z jejich podpory nadšeni, moc jim za to děkujeme,“ vzkázal do kotle David Klapetek.

Hra Opavy byla znovu postavena na kvalitní obraně. „Pozor, avšak ani útok nebyl špatný,“ zvedl prst kouč. „Samozřejmě, že nepustit Ostravu přes šedesát bodů je skvělou vizitkou, a kdybychom v závěru nepolevili, mohlo to být ještě lepší,“ míní opavský stratég.

Hostujícímu týmu se podařilo eliminovat klíčové postavy domácích. Ať už se jednalo o Mitchella, Palyzu nebo Stuchlého, velmi dobrou obrannou práci odvedl Marek Štec. Ten sice střelecky nezářil, avšak na palubovce byl znát. „Mára skvěle bránil, navíc udělal čtyři asistence, svou roli odvedl na jedničku,“ chválil Klapetek zkušeného Slováka.

Sobotní derby ukázalo znovu velkou kolektivní sílu Slezanů. „Větší rotace hráčů je důležitá, obzvlášť v náročném programu, kdy se hraje středa – sobota. Když se podívám na zápis, tak všichni hráči jsou na kladných hodnotách, je cítit, že naše forma má stoupající tendenci,“ podotkl trenér vítězného týmu.

Nicméně jeden hráč Klapetkova souboru přece jen více nad ostatními vyčníval, a to kapitán Michal Čarnecký. „Čardovi zápas sedl. Hrál opravdu dobře,“ pochválil svého rozehrávače kouč.

Ve středu míří Slezané do Děčína. Na tento tým zatím recept letos ještě nenašli. „Děčín patří ke špičce soutěže. Letos jsme s nimi odehráli dva vyrovnané zápasy, ve kterých jsme nezvládli konec. Ve středu se pokusíme o reparát,“ slíbil David Klapetek.