„O utkání v Poděbradech jsem hodně přemýšlel. Věděli jsme, že situace v Poděbradech není zrovna ideální. Kdybychom tam neuspěli, bylo by to hodně blbé,“ uvědomoval si David Klapetek, který musel pro utkání oželet marody Martina Vaňáka a Ondru Šošku.

„Oba byli připraveni, ale nechtěli jsme zbytečně riskovat. Na Ostravu budou ovšem k dispozici, a to je pro nás důležité,“ podotkl trenér. Po středečním neúspěchu s Novým Jičínem trenér současnou situaci s hráči rozebíral.

„Museli jsme si některé věci vyjasnit. Bavili jsme se hlavně o obraně, kde by měl začít tlak, a podobně,“ prozradil David Klapetek.

Hráči si vzali trenérova slova k srdci a v Poděbradech dominovali. „Soupeři chyběl klasický rozehrávač a při hře to bylo cítit. Domácí tým jsme nutili k těžkým střelám, ze kterých vyplývaly ztráty, a my jsme se dostávali do rychlých protiútoků a dávali jednoduché koše,“ popisoval zápas David Klapetek.

Slezané v poločase vedli o šestnáct bodů. „Hráče jsem nabádal k tomu, že i za tohoto stavu nesmí polevit v koncentraci,“ poznamenal kouč vítězného týmu. Poděbradům nešla upřít snaha. „Ofenzivně naladěný byl Thomas, avšak s obranou byl na štíru,“ všiml si Klapetek, který byl po závěrečném klaksonu maximálně spokojený.

„Věřím, že nás toto vítězství zvedne. Dobře si uvědomujeme, že skončit po základní části na osmé příčce by nebylo ideální. Máme před sebou soupeře, se kterými můžeme uspět, a já věřím, že uspějeme, hlavně pak na domácí palubovce,“ zdůraznil David Klapetek.

Ve sobotu opět derby

Na další basketbalové derby se mohou těšit opavští fanoušci. V sobotu totiž do opavské haly zavítá konkurenční Ostrava. Opavský tým půjde do zápasu v roli favorita. Letos se s Novou hutí utkal třikrát a vždy ze zápasu odešel jako vítěz.

„Povinnost nám velí Ostravu porazit, hlavně nesmíme soupeře podcenit, protože Ostrava má tým, který měsíc hraje pod psa a pak se vypne k velkému výkonu, kdy jí vychází úplně vše a dokáže porazit každého,“ podotkl opavský trenér David Klapetek.

Zápas v opavské hale začíná v sobotu v 18 hodin.