To čeká na oba týmy pátý, klíčový zápas celé série. Ten, kdo ho vyhraje, bude příští rok hrát mezi českou basketbalovou smetánkou. Klapetkovci mají výhodu domácího prostředí, Sokol je po dvou domácích výhrách na koni po psychické stránce.

„V Praze jsme vybouchli na ubrečeneckou náladu,“ ohlíží se za zpackaným dvojzápasem opavský trenér David Klapetek. „Místo toho, abychom se soustředili na hru, tak nás rozhazovaly výroky sudích. Zkušení hráči Sokola toho dokázali dokonale využít a přehráli nás,“ pokračoval trenér Klapetek.

Stav série je nerozhodný 2:2. Opavský trenér věří, že slavit budou v sobotu Slezané. „Klukům věřím. My to zvládneme. V týdnu musíme zapracovat hlavně na psychice. Po fyzické stránce je na tom mužstvo dobře,“ poznamenal kouč opavského výběru. „ V našich silách je Sokol udolat. Je k tomu ale zapotřebí vrátit se k naší hře, která je založena na poctivé obraně,“ podotýká Klapetek.

Rozhodující utkání první ligy se vzhledem k časovému vytížení víceúčelové haly odehraje na Mařádkově ulici, místu, kde opavský basketbal zažil své historicky největší úspěchy. To ještě David Klapetek aktivně hrával. „Bylo by krásné na to navázat. Čeká nás těžkých čtyřicet minut, spoléháme také na naše diváky, věřím, že jich cestu do hlediště najde hodně,“ přeje si trenér Opavy. V tom, že se nehraje ve víceúčelovce, hendikep nevidí. „Na to bych se vůbec nevymlouval,“ uzavřel lodivod Slezanů.

Klíčové utkání sezony začíná v 17 hodin.