Jeho start i cíl byl u Posezení u žáby v Děhylově a závodníkům všech věkových kategorií připravili pořadatelé Dalibor a Monika Hofferkovi novou čtyřkilometrovou trasu, kterou podle věku absolvovali jezdci jednou až pětkrát.

„Vyslyšeli jsme přání závodníků a letos našli trať, která sice zachovává původní lesní cesty, ale je méně blátivá. Myslím, že s ní byli všichni spokojeni,“ řekla ke změně pořadatelka závodu Monika Hofferková.

Nejrychlejším mužem letošního ročníku byl nakonec sedmadvacetiletý Roman Kroček, který si s tratí poradil v čase 47.37 minuty. O padesát vteřin později projel cílem Viktor Klos, který ale v absolutním pořadí skončil až třetí. Mezi tyto dva se totiž dostal časem 48.26 čtyřicátník Tomáš Veselý. Na startu hlavního závodu stálo celkem 46 mužů a 12 žen. Mezi nimi pak vévodila osmnáctiletá Lucie Materová, která tři kola ujela za 34.27 minuty. Se ztrátou dvou minut dokončila závod druhá Lucie Gruchalová a třetí místo patřilo Petře Chmurové.

Děhylovský žabák ale zdaleka není určen jen dospělým. Na start dětského závodu těch nejmenších se postavilo celkem 38 holek a kluků. Vyhráli všichni. Jedno kolo na zkráceném okruhu si odjely děti ve věku od tří do pěti let. Nejrychlejším byl pětiletý Ondřej Chwalek, mezi devatenácti startujícími v kategorii 6 – 9 let (dvě kola) pak uspěl Max Hašek a v kategorii 10 až 12 let (tři kola) vyhrál desetiletý Jakub Říman.

Dívkám do 13 let vévodila Markéta Pytlová, stejně starým klukům Daniel Hašek. Kategorie do 17 let dívčí závod neměla, mezi chlapci pak jel nejrychleji šestnáctiletý Adam Šebo. Dospělé kategorie pak vyhráli už zmínění Roman Kroček a Lucie Materová.

„Myslím, že podle ohlasů účastníků i mého osobního pocitu byly letošní závody zatím nejlepší. Už třeba to, že startovalo o dobrých čtyřicet cyklistů více než loni, je velmi milé. Navíc jsem dostala i řadu pochvalných emailů, takže můžeme být spokojeni a těšit se na další závod za rok,“ shrnula letošního Děhylovského žabáka Monika Hofferková.