VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník jako horkého favorita na vítěze tipuje Marka Stromského

Opava – Do slavnostního večera o nejlepšího sportovce za rok 2010 v okresu Opava již mnoho nezbývá. Naše redakce se vás, čtenáře, rozhodla zkusit seznámit s některými detaily této prestižní ankety.

9.2.2011
SDÍLEJ:

Marek Stromský s Amantem (vpředu)Foto: DENÍK / Luboš Jeníček

Zaprvé je třeba odhalit totožnost člověka, který má celou akci na povel. Je jím tajemník ČSTV Ladislav Kreisel. Musíme prozradit, že se stará o veškerý managering a zastává docela nevděčnou úlohu.

Minulý týden se totiž sčítaly hlasy a výsledky jsou již známy. Ví je však pouze on a pár dalších lidí, kteří se podílejí na tvorbě pamětních plaket. Právě výroba těchto ocenění je důvodem, proč se hlasování uzavíralo s takovým předstihem.

Pro Kreisla to není poprvé, co bude muset svá ústa zamknout na sedm západů. „Za ty roky, co tuto anketa dělám, jsem se naučil držet jazyk za zuby,“ upřesňoval právě Ladislav Kreisel.

Celkem hlasuje hned čtyřicet pověřených osob. Pojďme si přiblížit, o koho konkrétně jde. „Jedná se o dvanáct sportovních okresních svazů. Atletikou či fotbalem počínaje a volejbalem konče. Pak jde o patrony vybraných sportů, kde spadá další velký počet zástupců. Následují členové okresního výboru ČSTV a také primátor, náměstci a starostové Kravař, Vítkova a Hlučína,“ pokračoval.

Čtenáře však může napadnout, zda výsledky jsou tím pádem regulérní. Těžko předpokládat, že všichni politici a starostové jsou sečtělí v opavském světě sportu. Jestli náhodou nejsou někomu poplatní, dají na radu druhých apod. Anketa by ztratila smysl, pokud by se hlasy v uvozovkách přerozdělily už před jejím startem.

„Osobně bych v tomhle problém neviděl. Bývalý primátor Zbyněk Stanjura se o sport velmi zajímal. To samé platí i o jeho náměstkovi Jaroslavu Horákovi. Mám za to, že všichni vykazují zájem o sport na Opavsku,“ přidal několik postřehů Kreisel.

Anketa s novým kabátem Slavnostní večer ankety je naplánován na pátek jedenáctého března. V prostorách Slezského divadla vyhlášení startuje již tradičně od 19.00. Následně se všichni zúčastnění přesunou na ples, jenž bude probíhat v hotelu Koruna.

„Letos nově spolupracujeme s agenturou ČOK, která se věnuje podobným akcím. Oproti uplynulému roku, kdy večer moderovala česká Miss za rok 1995 Monika Žídková, se u moderátorského stolku objeví sportovní komentátor Radek Šilhan. ČOK na své akce vozí zpěváky. Kupříkladu Ilonu Csákovou. Jméno takových parametrů ovšem v Opavě očekávat asi nemůžeme. Pětadvacetiminutový sestřih z tohoto večera odvysílá na kanálu ČT4 Sport Česká televize,“ posunul se dále v povídání tajemník ČSTV.

Zařídit akci, jakou je Sportovec okresu, není vůbec jednoduché. „Nejdůležitější je samozřejmě sehnat finance, generální a hlavní sponzory. Rozpočet musí být vyrovnán. Nesmíme skončit ve schodku,“ podotkl.

Na závěr je nutno zmínit, že Deník je hlavním mediálním partnerem ankety. Probíhá soutěž, která nese název Mediální tvář Deníku, v níž můžete hlasovat vy, čtenáři.

A koho Deník tipuje na vítěze v hlavní kategorii? Naše redakce se domnívá, že černým koněm, a tady to bude platit dvojnásob, jednotlivců dospělých se stane žokej Marek Stromský ze Štěpánkovic. Ten na posledním hlavním závodě Velké pardubické skončil s koněm z Albertovce Amantem Grisem těsně druhý za legendárním Josefem Váňou.

Potenciálně by mohli hrát prim i jiní Opaváci. Do výborné formy se v Laziu Řím dostává bývalý útočník Slezského FC Libor Kozák. Čtvrtý v anketě Atlet roku 2010 skončil půlkař Jakub Holuša. Možná bychom přišli i na další, jenže nominační kritéria zde hovoří naprosto striktně.

„Hlavní podmínkou je, že sportovec musí daného úspěchu dosáhnout v klubu se sídlem na území opavského okresu,“ upozornil na závěr Ladislav Kreisel.

Petr Dušek

9.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení